VIDEO Barca u stilu Reala: Villin bijeg za minimalni trijumf

Nogometaši Barcelone stigli su do pobjede u 4. kolu Primere na domaćem travnjaku protiv Sporting Gijona...

Barcelona je čvrstom igrom u stilu Mourinhovog Reala neutralizirala protivnika i stvorila taman toliko potrebnih prilika za minimalnu pobjedu 1:0.

Heroj Barce u ovom susretu bio je David Villa koji je nakon nekoliko promašenih prilika pobjegao u 49. minuti obrani Sportinga i sigurno zabio na asistenciju Danija Alvesa.

Hrvatski napadač u redovima Sportinga Mate Bilić igrao je do 68. minute, a u 45. minuti dobio je žuti karton.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Barcelone protiv Sportinga unutar zadnje tri sezone, uključujući, dakako, i aktualnu. U ovoj utakmici je Barcelona imala golemu nadmoć na terenu, posjed lopte gotovo 80%, ali se na kraju morala zadovoljiti s minimalnom pobjedom

Guardiolina momčad tako je nakon poraza od Herculesa nanizala tri uzastopne pobjede: protiv Panathinaikosa u Ligi prvaka te protiv Atletica i Sportinga u Primere te ima samo bod zaostatka za Mourinhovim Realom.