Kakvo veselje za Tottija

Legendarni kapetan junački srušio rekord star 56 godina!

Kapetan nogometaša Rome Francesco Totti dvama je pogocima na početku golijade protiv Cesene (5-1) u 19. kolu Serie A postao najbolji strijelac u povijesti lige u dresu jednoga kluba...

Svojim 210. i 211. pogotkom u Seriji A u dresu Rome Francesco Totti je srušio 56 godina star rekord Šveđanina Gunnara Nordahla koji je u dresu Milana zatresao mrežu 210 puta. Malo će tko mariti što je upravo 211. zgoditak postignut iz zaleđa, a i momčad Rome se sjajnom igrom i uvjerljivom pobjedom nad Cesenom na lijep način potrudila uljepšati proslavu svome kapetanu.

Ipak, treba istaknuti da je Nordahlu za 210 golova trebalo gotovo upola manje utakmica (257) u odnosu na Tottija (486), a zanimljivo je da je nakon Milana švedski napadač igrao upravo za Romu, te u 34 nastupa uknjižio 15 golova, a u zadnjoj sezoni je bio igrač-trener u "rimskoj vučici".

Treću poziciju na ovoj ljestvici drži legenda Intera Giuseppe Meazza sa 197 golova u 303 utakmice, a potom slijedi još jedan aktivni nogometaš, Juventusov veteran Alessandro Del Piero sa 185 zgoditaka iz 468 nastupa za "staru damu".

Već nakon devet minuta današnje utakmice pitanje pobjednika na Olimpicu bilo je riješeno. Poslije spomenuta dva gola Tottija u 1. i 8. minuti, u 9. minuti je Borini je matirao 42-godišnju vratarsku legendu Francesca Antoniolija koji je prije desetak godina stajao upravo na vratima Rome.

U nastavku je prvo Eder smanjio na 3-1, a već tri minute kasnije Juan je ponovo vratio tri gola prednosti domaćinima. Do kraja se u strijelce upisao i bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić za konačnih 5-1.

U subotu se još sastaju Atalanta i Juventus, dok su ostale utakmice 19. kola na rasporedu u nedjelju.