Glavni francuski derbi

Veliki preokret PSG-a s igračem manje: Zlatan donio trijumf u Marseilleu!

Nogometaši aktualnog prvaka Francuske, PSG-a, vratili su se na diobu prvog mjesta prvenstvene ljestvice na uistinu veliki način.

PSG je u nedjelju navečer, u sklopu 9. kola Le Championnata, gostovao na Velodromeu kod Marseillea i u 34. minuti utakmice gubio 1:0, te imao igrača manje. Thiago Motta zaradio je, pomalo prestrogo, crveni karton zbog neopreznog starta u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator jedanaesterca bio je Andrew Ayew.

Trebalo se s minimalnim vodstvom otići na predah, no jedno ubacivanje Van der Wiela u kazneni prostor i utrčavanje inače lijevog beka Maxwella donijelo je PSG-u izjednačenje. Visoku je loptu Van der Wiela prvi glavom zahvatio Maxwell, te ju je poslao preko domaćeg vratara Mandande, koji je istrčao sa svojih vrata kako bi ju boksao.

U nastavku se rezultat nije mijenjao sve do 66. minute, kada je u domaćem šesnaestercu neoprezno srušen Marquinhos, inače stoper PSG-a, a siguran realizator nastrože kazne bio je Zlatan Ibrahimović. Bio je to ujedno i konačan rezultat utakmice.

PSG se pobjedom vratio na vrh prvenstvene ljestvice, koji dijeli s Monacom.