Opet ih spasio

Veliki povratak Milana na Siciliji: Je li El Shaarawy novi Ibra!?

U prvoj utakmici 10. kola talijanske Serie A Palermo i Milan podijelili su bodove na stadionu Renzo Barbera odigravši 2-2...

Bila je to utakmica u kojoj je Palermo imao vodstvo 2-0, ali se Milan uspio vratiti i osvojiti bod, iako su na kraju imali prilika doći i do pobjede.

Palermo je postigao dva gola na isteku prvog poluvremena i početkom drugog. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela mrežu Milana zatresao je Fabrizio Miccoli iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Ignazio Abate igravši rukom u kaznenom prostoro. Na 2-0 povisio je u 47. minuti Franco Brienza udarcem ljevicom u dalji kut Marca Amelije s ruba kaznenog prostora, postigavši tako svoj ovosezonski prvijenac.

U tim se trenucima činilo da je Milan na milimetar od novog poraza, već šestog ovosezonskog u prvenstvu. No, momčad Massimiliana Allegrija je podigla ritam kako je susret odmicao i golovima Riccarda Montoliva u 69. i Stephana El Shaarawyja u 80. minuti uspjela doći do boda.

Montolivo je svoj ovosezonski prvijenac zabio zabio ljevicom u bliži kut, s nekih desetak metara nakon što je lopta pogodila igrača u obrani i promijenila smjer, dok je El Shaarawy svoj sedmi gol zabio pospremivši jedan odbijanac u bliži kut.

Na kraju kažimo da je napadač Palerma Igor Budan cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. (TS)