Tottenham slavio protiv Ville

Veliki incident u Engleskoj: Bakljom pogodili suca u zatiljak!

U jedinoj nedjeljnoj utakmici 8. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je slavio na gostovanju kod Aston Ville s 2-0...

Golove za Tottenham zabili su Andros Townsend i Robert Soldado, po jednog u svakom poluvremenu.

Townsend je u 31. minuti doveo "spurse" u vodstvo. Njegov ubačaj s desne strane nije dirao niti jedan igrač u kaznenom prostoru, pa tako ni Aston Villin vratar Brad Guzan.

Konačan je rezultat u 69. minuti postavio Soldado udarcem u gornji lijevi kut nakon dodavanja Paulinha.

Tottenhamu je ostvarena pobjeda bila peta ovosezonska i s njom su se vratili na pobjednički kolosijek nakon visokog 3-0 domaćeg poraza od West Hama u prošlom kolu. Aston Villa je s druge strane pretrpjela četvrti poraz.

Baklja pogodila linijskog suca

Inače, za vrijeme utakmice došlo je do incidenta. Do njega je došlo nakon što je linijski sudac pogođen bakljom u zatiljak od, čini se, strane gostujućih navijača Tottenhama.

Linijski sudac je nakon udarca baklje malo posrnuo prema naprijed, zbog čega je glavni sudac Phil Dowd nakratko prekinuo igru.

Navijački incidenti na tribinama premierligaških stadiona rijetki su od uvođenja striktnog režima i zatvorskih kazni.

Uhićena dva navijača

Nakon utakmice, uhićena su dvojica muškaraca koja se sumnjiče da su pogodili linijskog suca u zatiljak bakljom.

"Dvojica muškaraca u dobi od 25 i 47 godina su uhićena zbog osnovane sumnje da su povezani s incidentom na utakmici Aston Ville i Tottenhama. Srećom, sudac nije ozlijeđen", stoji na Twitter-profilu West Midlandske policije. (TS)