Arsenal je u 21. kolu Premiershipa došao do velikog 3:0 trijumfa kod Birmingham Cityja...

Nakon što su svi drugi rivali upisali pobjede u novogodišnjem kolu Premiershipa, Arsenal je u gostima protiv Birminghama također morao jurišati da bi ostao u igri za titulu. Topnici su posao obavili na najbolji mogući način i zasluženo upisali nova tri boda.

Wengerove trupe bolje su počele utakmicu. Sa odmorenim Fabregasom u momčadi poveo je Arsenal u 13. minuti nakon slobodnjaka kojeg je izveo Robin Van Persie. Lopta se odbila od živog zida, promijenila smjer i prevarila Fostera.

U 37. minuti Birmingham je tražio penal nakon što je Van Persie igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no nije ga dobio i to je bio početak kraja za domaćine.

U 52. minuti Nasri je još jednom pokazao zašto ga mnogi smatraju najboljim Topnikom ove sezone. Zabio je svoj 13. pogodak sezone na asistenciju Fabregasa i tako donio ogromnu prednost Arsenalu. Sjajno je pogodio s ruba kaznenog prostora u donji desni kut Fostera. Do kraja dvoboja još smo vidjeli jedan bizaran pogodak: u 66. minuti Fabregas je pucao, a lopta se kao u biljaru odbijala od dva braniča domaćih i na kraju završila u mreži, za uvjerljivih 0:3.

Arsenal je tako isprao gorak okus remija u posljednjem kolu protiv Wigana, kada je s igračem više primio bizaran autogol u samoj završnici za 2:2. Za vodećim ManUtd-om zaostaje dva boda te ima utakmicu više, no prvenstvo je još jako dugo...