Kakve golčine!

Real pregazio Atletico u gradskom derbiju: Hat-trick briljantnog Ronalda!

Real je uspio prebroditi veliki pritisak i u gradskom derbiju pobijediti Atletico s visokih 4:1.

Niz od 20 utakmica u kojima nisu poraženi u gradskim derbijima protiv Atletica momčad Josea Mourinha nastavila je impresivnom pobjedom na Vicente Calderonu od 4-1. Apsolutno je ključna figura utakmice bio Portugalac Cristiano Ronaldo koji je postigao svoj sedmi hat-trick ove sezone (jedan više od Messija), a uz to je stigao i asistirati za preostali zgoditak Callejona.

Međutim, unatoč visokoj pobjedi Reala susret je odlučen tek u zadnjih desetak minuta. Prvo su poluvreme dobili gosti zahvaljujući odličnom pogotku iz slobodnog udarca Ronalda. U svom stilu je Portugalac uputio snažan udarac prema vratima Atletica, a barem dio krivnje ide i na dušu domaćeg vratara jer je lopta ipak odsjela u njegovom kutu. Bio je to jubilarni 50. Ronaldov gol ove sezone, a potom su uslijedila još dva.

No, prije nastavka serije Realove sedmice utakmicu je u egal vratio još jedan vrstan golgeter, Atleticov Kolumbijac Falcao. On je u 55. minuti na Adrianov ubačaj s lijeve strane odlično reagirao ispred Ramosa i svojim 21. pogotkom ove sezone u Primeri razveselio veći dio tribina Vicente Calderona. No, ta je radost trajalo samo nešto više od desetak minuta. Tada je Ronaldo iskosa s lijeve strane još jednom svojim poznatim udarcem zakucao loptu pod gredu za novu prednost Madriđana.

Sve je riješeno u 83. minuti kada je domaći branič Godin u svom šesnaestercu srušio Higuaina, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran je realizator bio Ronaldo koji je tako svoj ligaški učinak zaokružio na 40 pogodaka, jedan više od Barceloninog Lionela Messija koji će sutra kod Levantea pokušati ponovo preuzeti vodeće mjesto na ljestvici strijelaca. U 88. minuti Callejon je zaključio posao dobro odmjerenim udarcem na dodavanje Ronalda.

U zadnjih pet navrata kada je Real slavio na Vicente Calderonu osvajao je i nacionalni naslov, a s današnja četiri gola premašili su lanjski učinak, te stigli na tri pogotka manje od rekordnih 107 zgoditaka u jednoj sezoni u Primeri.

Valencija se domaćom pobjedom nad Rayo Vallecanom 4-1 barem privremeno vratila na treće mjesto, dok je Sporting nadigravši Levante 3-2 ostavio na životu nadu u opstanak.

U preostalom susretu Granada je protiv Athletica povela golom Romera u 2. minuti, da bi isti igrač u 39. zbog crvenog kartona morao van terena. I s igračem manje Granada je povisila na 2-0 preko Geija u 74., no do kraja su Baski u samo šest minuta golovima Llorentea i Susaete ipak došli do boda.

Tijek utakmice:

87' - GOOOOOOL! Callejon je zabio za 4:1. Atletico se raspao...

86' - Mogao je Ronaldo zabiti i četvrti, ali je promašio u situaciji 1 na 1.

83' - Glup prekršaj Godina na Higuainu za 11-erac. GOOOOOOL! Ronaldo zabija hat-trick! Sad je sve gotovo. Real opet bježi Barci četiri boda.

78' - Opet je pokušao Falcao. Opet glavom nakon ubačaja s lijeve strane. Casillas je na mjestu.

68 ' -GOOOOOOOL! Ronaldo 2:1! Novi projektil Ronalda s 20-ak metara s novo vodstvo Reala. Nevjerojatna dva gola portugalskog genija.

59' -  Coentrao je pucao u vanjski dio mreže. Uf, bilo je to blizu.

58' - Pepe je umalo bio tragičar. Xabi Alonso je morao rušiti igrača Atletica da spriječi kontru 3 na 2. Dobio je žuti...

55' - GOOOOOOOL! Falcao je zabio glavom za 1:1!

50' - Nova prilika za Ronalda iz slobodnog udarca, ali ovaj put je bio neprecizan.

Nakon vrlo dobrih prvih 45 minuta Real vodi golčniom Ronalda. On je danas prevaga u gradskom derbiju.

37' - Vratar Atletica dobro je reagirao na jedan pokušaj Ronalda. Odličan je danas Portugalac.

33' - Uf, kakva prilika za Real! Di Maria je ubacio savršenu loptu za Benzemu, ali Francuz je pucao malo pored gola. Moglo je biti 2:0 za goste.

szólj hozzá: Gol de Cristiano Ronaldo

24' - GOOOOOOOOL!!! Kakav pogodak Ronalda s 30 metara iz slobodnog udarca!!! Briljantan potez majstora za 50. gol u sezoni. Atletico je šokiran jer su bili odlični u prvih 25 minuta.

23' - Ronaldo je pao u 16-ercu i odmah tražio najstrožu kaznu. Sudac je odmahnuo rukom, no bit će potezanja oko ovog starta. Na drugoj strani umalo gol Atletica. Ramos je uspio izbaciti u korner.

17' - I jedni i drugi  pokušavaju biti opasni. Bilo je udaraca iz kuta s obje strane. Atletico je hrabro ušao u utakmicu.

8' - Šansa za Atletico! Pucao je Falcvao, ali Casillas je spasio Real.

2' - Di Maria je već pokušao zabiti, ali ništa opasno.

1' - Večeras mogu slaviti tri kluba...

Sastavi:

Atletico Madrid: Courtois; Juanfran, Perea, Godin, Filipe Luis; Gabi, Tiago; Diego, Arda Tura, Adrian; Falcao

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao; Xabi Alonso, Khedira; Kaka, Di Maria, Cristiano Ronaldo; Benzema

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.