Dmitar Berbatov s dva je pogotka donio pobjedu ManUtdu protiv Sunderlanda, u 19. kolu Premiershipa.

Manchester United s lakoćom je stigao do novog trijumfa u Premiershipu, protiv neugodne momčadi koja je ove jeseni slavila 0:3 na Stamford Bridgeu. No, protiv 'crvenih vragova' Sunderland nije pokazao ništa i pobjeda domaćina ni u jednom trenutku na Old Traffordu nije došla u pitanje.

Fergusonova momčad počela je utakmicu na idealan način. Već u 5. minuti Dmitar Berbatov glavom je pogodio i doveo ManUtd u vodstvo. Početkom drugog dijela bugarski napadač ponovo je pogodio uz pomoć braniča Antona Ferdinanda od kojeg se lopta odbila u mrežu. Tako se Berbatov ponovo proslavio, kao i jesenas kad je zabio pet golova Blackburnu.

Do kraja dvoboja Sunderland nije bio u stanju izvesti preokret, a domaći su mirno posao priveli kraju.

U preostalim dvobojima 19. kola valja izdvojiti pobjedu Manchester Cityja na gostovanju kod Newcastle, uz dva pogotka Teveza i jednog Barryja.

Bolton za koji je u samoj završnici ušao i Ivan Klasnić stigao je do trijumfa 2-0 doma protiv WBA, dok je Blackburn s Kalinićem od prve minute doma izgubio od Stoke Cityja. Wigan je pak slavio kod Wolverhamptona, a West Ham je pobjedom kod Fulhama pobjegao s dna.

Na vrhu Premiershipa Manchester United ima dva boda više od Cityja, ali i čak dvije utakmice manje. U odnosu na glavne rivale koji igraju sutra međusobno, Arsenal i Chelsea, ManUtd ima 5, odnosno 6 bodova prednosti.