VIDEO Kakav derbi: Spektakularne škarice Rooneyja: 'Ovo je najljepši gol koji sam zabio!'

United je na prepunom Old Traffordu slavio nad gradskim rivalom Cityjem s 2:1...

Povećao je United pobjedom prednost u odnosu na City na osam bodova, a uz to ima i odigranu utakmicu manje, tako da su izgledi "građana" da se domognu naslova nakon sudara na Old Traffordu znatno umanjeni.

City je bolje otvorio derbi i već je u četvrtoj minuti David Silva imao veliku priliku, ali je lopta prošla koji centimetar pored vratnice. Imali su gosti inicijativu još neko vrijeme, ali je sredinom poluvremena momčad Alexa Fergusona polako počela prebacivati postotak posjeda lopte na svoju stranu, a nagrada je stigla u 41. minuti. Rooney je nakon ispucavanja Edwina van der Sara nadskočio Joleona Lescotta i proslijedio loptu do Ryana Giggsa, a vječni je Velšanin sjajno proigrao Nanija. Portugalac je pobjegao Pablu Zabaleti i mirno pospremio loptu u mrežu Joea Harta.

City je u nastavku krenuo po izjednačenje, a do njega je prilično sretno došao u 65. minuti. Bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije, opalio je jednu loptu unutar kaznenog prostora. Iako ona nije išla unutar okvira Van der Sarovog gola, na putu je udarila Davida Silvu u leđa, promijenila smjer i prevarila nizozemskog vratara.

szólj hozzá: Mu2-1Mc[matchhighlight.com]

Mancinijev je sastav i nakon izjednačenja djelovao odlučnije, ali u 78. minuti je uslijedilo prizemljenje. Nani je s desne strane ubacio u šesnaesterac, a Rooney je leđima okrenut golu s desetak metara čudesno zakucao loptu u Hartovu mrežu.

''Mislim da je'', odgovorio je Wayne Rooney na upit je li ovaj gol najljepši koji je ikada postigao.

''Vidio sam kako lopta leti u kazneni prostor i pomislio "zašto ne bih?". Srećom, završila je u gornjem kutu. Devet od deset ovakvih pokušaja odlazi iznad grede, danas je lopta ušla u rašlje. Nisam razmišljao, udario sam instinktivno.''

Na upit kada je postigao posljednji gol na ovakav način, Rooney je odgovorio. ''Mislim da sam još uvijek bio u školi. Ovo mi je prvi gol "škaricama" u profesionalnoj karijeri. Ukupnom izvedbom nisam zadovoljan, no jesam zbog iskorištene šanse.''

Zadovoljan pobjedom i Rooneyjevim golom bio je i menadžer momčadi Sir Alex Ferguson:

''Gol je bio zapanjujuć. I Nanijev je bio nevjerojatno dobar, ali nakon Rooneyjevog nitko ga neće niti spominjati. Osobno nisam vidio ljepši pogodak na Old Traffordu. Zabijali smo pregršt fantastičnih, poput Rooneyjevog voleja Newcastleu prije nekoliko sezona, ali ovakav se rijetko viđa.''

Svaki put od 2004. godine kad je Rooney na Old Traffordu bio strijelac u utakmici Premierlige Manchester United je pobijedio, a tradicija nije narušena ni u rano subotnje poslijepodne. Iako je City sve karte bacio na napad, pravu priliku više nije stvorio.