VIDEO Sramota Reala: Barca petardom ponizila Mourinha!

Barcelona je bila fantastična, a gdje je bio Real?

Kakva noć na Nou Campu, Barcina noć! Mnogo je "tinte" potrošeno u najavi najboljeg što španjolski nogomet može ponuditi. Pričalo se o genijalnosti Josea Mourinha koji je već dokazivao (ali ne s Realom) da zna uzeti mjeru Barceloni i o Josepu Guardioli koji je neokrznut u najvećim derbijima španjolskog nogometa (sada ima omjer pobjeda i poraza 5-0).

>> Villa zabio dva komada Realu: Nisu nam ništa mogli...

Govorilo se i o genijalnosti vođa obiju momčadi, Barceloninom Lionelu Messiju i Realovom Cristianu Ronaldu. Brojke su kazivale da je Messi zabio 70 golova u posljednjih 71 utakmicu koliko je odigrao i trinaest ligaških ove sezone, a Portugalac 52 u 54 utakmice za Real te da je u dobroj formi čemu je u prilog išla tvrdnja o četrnaest golova u Primeri ove sezone (najviše u ligi).

Neke od najava su se realizirale, a neki akteri ostali skroz nedorečeni pred oko 99.000 ljudi na Barceloninom nogometnom hramu koji su bili svjedoci Barcelonine nedodirljivosti u ogledima protiv Reala koja traje 936 dana. Toliko su, naime, nogometaši "kraljevskog kluba" čekali na pobjedu protiv Katalonaca. Čekat će i dalje jer ono što su pokazali u 90 minuta na travi Barcelonina stadiona nije niti zavrijedilo ništa drugo nego uvjerljiv poraz.

Od početka do kraja utakmice Barcelona je iskazala nadmoć nad Mourinhovim Realom. Već u 18. minuti Real je bio na koljenima, Barca je tada već vodila 2:0 i tad je već izgledalo da je to kraj priče. Nastavak utakmice protekao je u istom stilu, Real nije ozbiljnije prijetio prema naprijed, a Messi kad već nije mogao biti strijelac s dvije fantastične asistencije za Davida Villu pokazao je svoju veličinu.

Konačnih 5:0 djelo je Jeffrena koji je ušao tek na kraju utakmice i odmah zabio. Barcelona se poigravala s Realom, a rezultat je mogao biti još puno viši. Posjed lopte 67 na prema 33 posto sve govori.

Igrači Reala ljuti zbog poraza počeli su igrati prljavo, a najdalje je otišao Sergio Ramos koji je na samom kraju utakmice odlučio pokositi Messija s leđa te je zaradio direktan crveni karton. Odmah nakon toga je suigrača iz reprezentacije Puyola složio na pod te odgurnuo Xavija.

Dodajmo da je prvo poluvrijeme Barcelona završila s posjedom lopte od 61 posto, a jednako dominantno najavila i drugo.

Barcelona je tako slavila peti put zaredom u derbijima s Realom.Ovom pobjedom Barca je pretekla Real na ljestvici, te nakon 13. kola ima dva boda više od najljućeg rivala.

13. kolo Primere:

Barcelona - Real Madrid 5:0 (Xavi 10, Pedro 18, Villa 55, 58, Jeffren 90)

Sastavi:

Barcelona (4-3-3): Valdes - Alves, Puyol, Pique, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa.

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria, Ozil, C. Ronaldo - Benzema.

Tijek utakmice:

90 + 2 - Sergio Ramos nije izdržao, išao je krvničkim startom na Messija nakon čega su dotrčali svi igrači Barcelone. Ramos je uhvatio Puyola za čeljust i bacio ga na pod, a nakon što je dobio direktan crveni karton još je stigao odgurnuti Xavija...

90 - GOOOOOOL 5:0 - Tek je ušao u igru i zabio - Jeffren za velikih 5:0 Barce!!!

77' - OOOOOOH - Sada je Krkić koji je zamijenio Villu dobio sjajnu loptu iza leđa Realove obrane, krenuo je sam prema Casillasu ali se sapleo. Samo 30 sekundi kasnije Krkić je sam pucao sa 16 metara ali je Casillas odlično obrani. Fiesta Barcelone...

74' - Sada je isto učinio i Khedira na sredini terena i zaslužio žuti.

73' - Upravo ono što smo pričali, prvi je 'puknuo' Sergio Ramos te je kolegu iz reprezentacije Davida Villu doslovno počistio na aut liniji i zaradio žuti karton.

70' - Barcelona je sada 'sakrila' loptu i odigrava niz brzih i točnih dodavanja, što sigurno dodatno živcira igrače i navijače Reala, jer se 'galacticosi' ne mogu sastaviti s loptom.

58' - GOOOOOOOOL 4:0 - Gotovo identičnu situacija kod prethodnog gola, Messi se riješio dvojice te gurnuo duboku loptu Villi koji pretrčava svog čuvara i vrškom kopačke zabija pokraj nemoćnog Casillasa!

55' - GOOOOOOOOL 3:0 - Messi je utrčao u sredinu te gurnuo loptu za VIllu koji je izbjegao zaleđe te poentirao za nedostižnih 3:0!

48' - Barca je krenula u istom stilu, Messi je zatresao mrežu ali je ranije sviran prekršaj u napadu, pa ništa od gola.

Kraj 1. poluvremena 2:0

45' - Messi je sada opravdano zaradio žuti karton jer je simulirao prekršaj Carvalha.

41' - Sjajan trk Messija kroz sredinu terena, prešao je nekoliko igrača Reala te pucao s nekih 30 metara ali je lopta otišla preko gola.

39' - OOOOH - Sudac je sada mogao svirati penal za Real. Valdes je bio u kontaktu s Ronaldom u kazenom prostoru ali sudac nije ništa svirao.

34' - Ronaldo je gurnuo Guardiolu te je zajedno s Valdesom 'požutio' jer su sudjelovali u naguravanju pored aut linije.

28' - OOOOH - Kakva prilika, Xabi je sjajno uposlio Pedra na lijevoj strani u šesnaestercu, ali je Casillas sjajno pokrio kut i obranio udarac.

23' - Zanimljivo do drugog gola Barca je imala 75 posto posjeda lopte! Real je tek uspio malo priprijetiti preko Ronalda koji je ponovno ubacio s desne strane.

18' - GOOOOOOOL 2:0 - Blitzkrieg Barce, već u 18. minuti vode 2:0, strijelac je Pedro na asistenciju Davida Ville.

10' - GOOOOOOL 1:0 - Nakon vratnice Messija stigao je i pogodak. Iniesta je sjajno gurnuo loptu u peterac a Xavi nije imao previše problema da je spremi iza Casillasa!!!

6' - OOOOH - Mogla je Barca povesti, dobro su domaći igrači kombinirali nakon kornera, na kraju je Messi s desne strane umjesto nabačaja pokušao zabiti direktan gol, prebacio je Casillasa ali se ispriječila vratnica!

2' - Barca je očekivano krenulo odmah direktno prema vratima Reala ali zasad gostujuća obrana nema većih problema. Odmah je uzvratio Ronaldo oštrim ubačajem s boka, ali je Valdes uhvatio loptu, te se sudario s Piqueom. Pružena mu je pomoć te se nastavilo s igrom.

Fantastičan dekor na Camp Nou. Cijeli stadion obojan je u boje katalonskog kluba.