Vatreno četvrto kolo

Uvjerljivi Arsenal i ManUtd, City posrnuo kod Stokea!

Vatreno je bilo u četvrtom kolu engleske Premierlige. Od 18 pogodaka u prvih sedam odigranih utakmica, čak sedam ih je palo na Arsenalovom Emiratesu...

Najuvjerljiviju pobjedu kola slavio je slavio Arsenal, koji je i četvrti uzastopni poraz novom Premierligašu Southamptonu nanio na svom Emiratesu. Bilo je 6-1 za Wengerovu momčad. Dva pogotka je postigao Gervinho, po jedan Podolski i Walcott, dok su si dvaput loptu u mrežu gosti sproveli sami.

szólj hozzá: Arsenal vs Southampton 6:1 GOALS

Manchester United je u drugom poluvremenu deklasirao Wigan Athletic. Na koncu su na Old Traffordu Fergusonovi igrači slavili 4-0, zabivši sva četiri pogotka u nastavku igre. U vodstvo je domaće doveo Paul Scholes u 51. minuti. Zabio je pogodak u svom 700. nastupu za United. Protiv Wigana utakmicu su također započela još dva slavljenika: Ryan Giggs, koji je ukupno za United skupio više od 900 utakmica u natjecateljskim utakmicama, upisao je 600. premierligaški nastup, dok je Rio Ferdinand nastupio 400. put u svim natjecanjima.

Debitantske su nastupe za domaće, i to vrlo uspješne, ostvarile i dvije ovoljetne prinove. Nizozemac Alexander Büttner počeo je utakmicu na lijevom beku, asistirao za 2-0 Hernandezu u 63., te sam zabio tri minute kasnije.

Debi iz snova imao je Nick Powell, 18-godišnji ofenzivni veznjak kojeg je Ferguson doveo iz Crewe Alexandre za tri milijuna funti. Ušao je u igru engleski U19-reprezentativac u 71. minuti umjesto slavljenika Giggsa, a 11. minuta kasnije zabio premijerni premierligaški pogodak.

szólj hozzá: Manchester United vs Wigan 4:0 GOALS

Samo remi na gostovanju kod Stoke Cityja, i to 1-1 rezultatom, uspio je ostvariti prvak, Manchester City. Poveli su domaćini pogotkom Petera Croucha u 15., da bi u 35. svoj premijerni pogodak pri debitantskom nastupu u Cityjevu dresu postigao Španjolac doveden posljednjeg dana prijelaznog roka iz Benfice – Javi Garcia. Osim njega, debitirali su u redovima Mancinijeva sastava također Scott Sinclair i Douglas Maicon, obojica zaigravši od prve minute.

szólj hozzá: Stoke vs Manchester City 1:1 GOALS

Vodeći Chelsea remizirao je na gostovanju kod gradskog rivala QPR-a odigravši utakmicu bez golova. Prvi put ove sezone europski prvaci nisu uspjeli doći do prvenstvene pobjede.

Vijest utakmice bio je potez Antona Ferdinanda, koji je pri pozdravljanju uoči utakmice odbio pružiti ruku Johnu Terryju, Chelseajevu kapetanu kojeg je lani neuspješno tužio za rasističku uvredu.

Fulham je na svom Craven Cottageu nadigrao WBA 3-0. Prva je dva pogotka pri svom drugom nastupu za londonsku momčad zabio Bugarin Dimitar Berbatov.

U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela 4. kola engleske nogometne Premierlige Sunderland i Liverpool podijelili su bodove odigravši na Stadionu Svjetla 1-1.

U susretu u kojem je u potpunosti dominirao Liverpool slobodno možemo reći da je Sunderland "iščupao" bod, iako je Luis Suarez izjednačio za "redse" 20 minuta prije kraja. Liverpool je imao 65 posto posjeda lopte u svojim nogama i čak 18 udaraca prema suparničkim vratima, dok je domaćin samo tri puta prijetio i to tek jednom u okvir! Nepotrebno je reći da je taj jedan udarac Stevena Fletchera u 29. minuti prvog dijela bio dovoljan za bod.

szólj hozzá: Sunderland vs Liverpool 1:1 GOALS HIGHLIGHTS

U nastavku je momčad Brendana Rodgersa pritiskala i pritiskala, ali do pogotka nije mogla sve do spomenute 71. minute kada je nakon "flipera" lopta došla do Urugvajca Suareza koji iz neposredne blizine pogađa praktički praznu mrežu.

Unatoč puno boljoj igri nego u prva tri kola nove sezone, momčad Liverpoola i dalje ne zna za pobjedu. Nakon četiri utakmice ima svega dva boda (dva remija). Sunderland je pak odigrao i treći remi ove sezone (ima utakmicu manje od ostalih). Prije Liverpoola remizirali su s Arsenalom i Swanseajem. (TS)