Njemački kup

Uvjerljiva pobjeda Bayerna, po dva gola Robbena i Mandžine zamjene

Nogometaši Bayerna nisu imali problema plasirati se u osminu finala domaćeg DFB Pokala. Na domaćem je terenu Bayern s 4-0 pobijedio drugoligaša Kaiserslautern...

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je s klupe pratio kako njegovi suigrači lakoćom na koljena bacaju dojučerašnjeg prvoligaša. Mandžukićeva zamjena, iskusni Peruanac Claudio Pizarro, je bio dvostruki strijelac, kao i povratnik od ozljede Arjen Robben koji je dva puta zatresao suparničku mrežu. Inače, Bayern je utakmicu riješio na samom početku drugog dijela, kada je postigao dva gola i 1-0 pretvorio u 3-0.

Bayer se za prolaz daleko više mučio, pa je tako tek u produžetku s 3-2 slomio trećeligaša Arminiju u Bielefeldu. Pogodak za 3-2 je postigao Schürrle u 94. minuti.

Stuttgart je lako s 3-0 pobijedio drugoligaša St. Paulija kao domaćin, dok je trećeligaš Karlsruhe s 1-0 svladao Duisburg za kojeg nije igrao hrvatski nogometaš Zvonko Pamić. Offenbach je, pak, s 2-0 svladao Union Berlin za kojeg je svih 90 minuta odigrao 21-godišnji Hrvat Roberto Punčec.

Wolfsburg je s 2-0 na domaćem stadionu svladao drugoligaša FSV Frankfurt bez pogotka Ivice Olića, koji je odigrao do 77. minute. Pet minuta prije toga je travnjak pod nogama osjetio Srđan Lakić u pobjedničkom sastavu, a golove za prolaz su postigli Diego i Dost. (TS)