Slavila i Borussia

Uragan zvan Bayern: I bez Mandže šesticom najavili Barcelonu!

Bayern nastavlja gaziti njemačkim prvenstvom...

U 30. kolu Bundeslige bavarski su nogometaši kao gosti pomeli Hannover sa 6:1.

Činjenica da je jedan od najuspješnijih domaćina u ligi nije Hannoveru u subotu ništa pomogla. Kao ni podatak da je Jupp Heynckes ponovno na travnjak izveo prilično šareni sastav. Nije, između ostaloga, čak ni na klupi bilo našeg Marija Mandžukića koji se oporavlja od udarca u koljeno koji je zadobio u polufinalu DFB-Pokala protiv Wolfsburga.

U svakom slučaju, Bayern je lakoćom došao do nova tri boda. U proljetnom dijelu prvenstva tako i dalje ima savršeni učinak: 13 pobjeda u isto toliko utakmica. Mario Gomez i Claudio Pizarro bili su dvostruki strijelci, jedan je gol zabio Franck Ribery, a Lars Stindl je autogolom u 16. minuti pomogao Bavarcima da pokrenu golijadu. Andre Hoffmann je postigao utješni pogodak za domaće nakon nespretne reakcije Manuela Neuera.

Bayern je u posljednje četiri prvenstvene utakmice zabio 20 golova (!), a subotnjim je trijumfom još malo ulio strah u kosti Barceloni koja u utorak dolazi na Allianz Arenu na polufinalni okršaj Lige prvaka.

هانوفر 1 : 6 بايرن ميونخ | 2013 Hannover 1... by f1796963609

Polufinale elitnog europskog klupskog natjecanja (protiv Real Madrida) idući tjedan očekuje i Borussiju Dortmund koja je u subotu pred svojim navijačima svladala Mainz s 2:0. Marco Reus je nakon samo 30 sekundi doveo crno-žute u vodstvo, a Mainzu je to najbrže primljeni gol ikad u Bundesligi. U 87. je minuti zabio i Robert Lewandowski, bio mu je to 12. uzastopni bundesligaški nastup u kojem je bio strijelac. Poljaku je to ukupno 23. prvenstveni pogodak sezone, što mu je osobni rekord u Njemačkoj.

Najbliži pratitelj Lewandowskom na ljestvici strijelaca je Stefan Kießling koji je u subotu postigao dva gola u pobjedi Bayer Leverkusena protiv Hoffenheima (5:0). Gostima je u 23. minuti zbog prekršaja u kaznenom prostoru isključen Eugen Polanski i premda je Simon Rolfes nakon toga promašio penal, “apotekari” su do kraja deklasirali goste. Osim Kießlinga, dvostruki je strijelac bio i Andre Schürrle, a završni je gol djelo Stefana Reinartza.

Bayern i Borussia (D) su osigurali izravni plasman u Ligu prvaka, Bayer je korak do toga, a borba za četvrto mjesto, koje donosi kvalifikacije, i dalje je iznimno neizvjesna. U utrku se vratio i Eintracht koji je u subotu kod kuće pobijedio trenutno četvrtoplasirani Schalke (1:0) i primaknuo mu se na samo bod zaostatka. Marco Russ je bio strijelac u 41. minuti, a Michel Bastos prije toga nije iskoristio penal za goste. Naš Srđan Lakić je igrao za Eintracht od 83. minute.

HSV je na svome travnjaku pobijedio Fortunu s 2:1 uz dva gola Rafaela van der Vaarta. Milan Badelj je igrao za Hamburžane do 69. minute. HSV je sada samo dva boda udaljen od Schalkea.

Bundesliga, 30. kolo:

Borussia (D) - Mainz 2:0 (Reus 1, Lewandowski 87)
Bayer - Hoffenheim 5:0 (Kießling 16, 65, Schürrle 31, 69, Reinartz 79)
Hannover - Bayern 1:6 (Hoffmann 84 / Stindl 16-ag, Ribery 22, Gomez 40, 62, Pizarro 71, 86)
HSV - Fortuna 2:1 (Van der Vaart 14, 20 / Schahin 34)
Eintracht - Schalke 1:0 (Russ 41)