Vratili se na +5 od Cityja

United načeo Villu iz spornog 'penala', Rooney na pogodak od Van Persieja

Nogometaši Manchester Uniteda lako su obavili posao u 34. kolu Premiershipa, te su na svom Old Traffordu s 4-0 pobijedili Aston Villu. Vratili su tako i prednost na vrhu ljestvice u odnosu na Manchester City na pet bodova...

Vrlo kratko je obrana Aston Ville izdržala na nedjeljnom gostovanju, pa je tako gol primila već u 7. minuti.

M4-0A footyroom.com by footyroom

Nakon dosuđenog prekršaja na Ashleyju Youngu u šesnaestercu gostiju, a koji je izazvao buru negodovanja kod Villinih igrača, Rooney je namjestio loptu na bijelu točku i razveselio domaće navijače.

szólj hozzá: c,1-0cv[Matchhighlight.com]

Da se još lagodnije ode na odmor, kada su u pitanju igrači Manchester Uniteda, potrudio se Danny Welbeck koji je u 43. minuti zabio za 2-0.

szólj hozzá: c,2-0cv[Matchhighlight.com]

Aston Villa je bila nemoćna, te u napadu nije stvorila nikakav poseban pritisak, a niti neugodnosti za Unitedova vratara De Geu. Zapravo, čekalo se samo koliko će još golova zabiti razigrani domaćini, a zabili su još dva: jedan Rooney, te u sudačkoj nadoknadi Nani.

szólj hozzá: c,3-0cv[Matchhighlight.com]

Rooney je inače došao do brojke od 26 golova u Premiershipu ove sezone i ima samo jedan manje od prvog strijelca Robina van Persieja. (TS)