Dva promašena penala

Udinese šokirao Inter u dramatičnom susretu u Milanu!

U derbiju 13. kola Talijanske lige Udinese je slavio u gostima kod Intera s 1:0, dok je Napoli kod kuće svladao Lecce s 4:2.

Dva promašena jedanasterca i dva crvena kartona obilježila su završnicu derbija 14. kola Serije A u kojem je Udinese svladao Inter u Milanu s 1-0.

Agonija Intera se nastavila, kao i uspješni nastupi Udinesea u ovoj sezoni Serije A. U njihovom susretu u 14. kolu odigranom u Milanu, Udinese je slavio s 1-0 pogotkom Isle u 73. minuti. No, zadnjih pet minuta ponudilo je puno drame i velikih promašaja.

Prvo je u 85. minuti kapetan Intera Javier Zanetti nepropisno zaustavio kapetana gostiju Antonija Di Natalea, a sudac je pokazao na bijelu točku, te crveni karton Zanettiju. Međutim, vratar Intera Julio Cesar je odličnom reakcijom zaustavio udarac Di Natalea s bijele točke, da bi se samo nekoliko trenutaka kasnije identična situacija ponovila, ali s druge strane igrališta, u kaznenom prostoru Udinesea.

Ferronetti je srušio Milita pa je dosuđen jedanaseterac za Inter kojeg je odlučio izvesti Pazzini. No, prilikom izvođenja kaznenog udarca Pazzini se poskliznuo i krivo zahvatio loptu koja je otišla visoko preko gola. Ferronetti, koji je skrivio najstrožu kaznu, i dalje se nije mirio s tom odlukom pa je zbog silnih protesta i on prije vremena napustio igru zbog dva žuta kartona u dvije minute...

U drugom subotnjem ogledu Napoli je s dva gola Cavanija bio bolji od Leccea s 4-2. U periodu od samo 15 minuta sredinom prvog dijela Napoli je poveo 3-0 i do kraja pobjeda nije dolazila u pitanje.