Le Championnat

U 'najvrućem' francuskom derbiju Marseille deklasirao Paris SG

Momčad Paris Saint Germaina doživjela je težak poraz u derbiju 15. kola francuske nogometne lige. Marseille je na svom terenu slavio s 3-0...

Bogata momčad iz glavnog grada predvođena argentinskom zvijezdom Javierom Pastoreom doživjela je drugi poraz u nizu. Nakon što ih je u prošlom kolu iznenadio Nancy pobjedom na Parku prinčeva, u ovom kolu su doživjeli novi težak udarac od velikog rivala, momčadi Marseilleja koja ih je porazila s uvjerljivih 3-0. Da stvar bude gora, u dvije posljednje utakmice PSG nije postigao niti gol.

Na Velodromeu je sve pošlo po zlu za goste već na otvaranju utakmice, točnije u 9. minuti kada je Remy doveo domaćine u vodstvo. U završnih pola sata trener gostiju Antoine Kombouare je ušao vađenjem iz igre najveće zvijezde Javiera Pastorea, a nakon potopa koji je uslijedio ovaj njegov potez zasigurno će biti pod povećalom sportskog direktora kluba Leonarda i cijelokupne uprave. Samo četiri minute nakon izlaska Pastorea, Amalfitano je zabio za 2-0, a konačan rezultat postavio je Ayew u 83. minuti.

PSG je drugim porazom u nizu vodeće mjesto na ljestvici prepustio Montpellieru koji se pokazuje kao sve ozbiljniji pretendent na naslov kojeg još uvijek mnogi drže tek ugodnim iznenađenjem koje ne može izdržati utrku s bogatijim i snažnijim PSG-om, Lyonom ili Lilleom.