Debrecen ipak prošao

Tri crvena kartona Želje, nova pobjeda Maribora: Slovenci idu na Dudelange!

Maribor je i u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka slavio protiv Željezničara i izborio dva ogleda sa luksemburškim Dudelangeom koji je napravio pravu senzaciju izbacivši Salzburg...

Ogled prvaka BiH i Slovenije imao je krvavu uvertiru, budući su se još prijepodne u centru Sarajeva sukobili domaći i gostujući navijači, Manijaci i Viole. Nažalost, navečer je stigla i vijest o sudaru policijskog vozila koje je pratilo Slovence prema izlazu iz BiH, prilikom kojeg je stradalo pet do šest policajaca, a jedan od njih navodno se nalazi u teškom stanju.

Sve nade Željinih fanova da njihovi ljubimci možda mogu kreirati čudo na Koševu pale su u vodu već u 20. minuti kad je pogodio Agim Ibraimi, čime je Maribor u tom trenutku otišao na ukupnu prednost 5:1.

Domaći su početkom nastavka ostali bez Čolića koji je dobio dva žuta kartona, no i s igračem manje uspjeli su izjednačiti golom Kvesića, bivšeg braniča Varaždina. Ubrzo su isključeni i Stanić radi preoštrog starta, te Svraka koji je prigovarao sucu, pa je Željezničar posljednjih 30-ak minuta odigrao s čak tri igrača manje.

Dugo su 'plavi' odolijevali gostima, da bi pokleknuli tek u 86. minuti, kad je zabio najbolji mariborski igrač i kapetan Marcos Tavares. Za Maribor je pretkraj prvog poluvremena ušao i hrvatski veznjak Dejan Mezga, a Slovenci su prošli dalje ukupnim rezultatom 6:2 i u 3. pretkolu igrat će s Dudelangeom, kojeg su prošle godine izbacili u ovoj fazi s dvije pobjede, 3:1 i 2:0.

Debrecen je pak imao dosta nezgodan zadatak, nadoknaditi 0:1 zaostatak protiv Skenderbeua, u svom privremenom 'domu' u Nyíregyházi, budući se njihov novi stadion uskoro počinje graditi.

Mađari su relativno rano poveli, u 12. minuti, pogotkom svog najboljeg strijelca Coulibalyja. Sredinom drugog dijela Varga je zabio za 2:0, a Coulibaly u finišu utakmice stavlja točku na 'i'. Laganih 3:0 za Debrecen i sljedeći protivnik bit će im BATE ili Vardar.

Preostale tri utakmice nisu pružile nikakvu rezultatsku neizvjesnost. Basel je kod kuće s 3:0 svladao Floru Tallin (ukupno 5:0), dok je HJK nakon domaće 'sedmice' kontra Reykavika slavio i u gostima – 2:1. Poslije 4:1 iz prve utakmice na Malti, Partizan je Vallettu pobijedio i na svom terenu. Bilo je 3:1, a dva gola za 'crno-bijele' postigao je Nemanja Tomić. Dakako, strijelac za Vallettu opet je bio stari lisac Michael Mifsud.