Slavio Schifo

Trese li se Biliću stolica? Novi poraz i ozljeda Ćorluke

U sudaru moskovskih klubova Dinamo je odnio sva tri boda sa stadiona Lokomotiva.

Prvu pobjedu u sezoni moskovski je Dinamo ostvario u 6. kolu, i to baš protiv Lomkomotiva kojeg vodi naš Slaven Bilić. Slavili su gosti s 3:2, a pobjedu je u plavom dresu proslavio i Gordon Schildenfeld.

S druge strane, razloga za zadovoljstvo nema hrvatski stručni stožer te naši igrači Darijo Krešić i Vedran Ćorluka. Prvi je primio tri gola, a drugi se još i ozlijedio. Izašao je s travnjaka šepajući, a s obzirom da je publiku pri izlasku pozdravio mašući kopačkom, moglo bi se raditi o ozljedi stopala, gležnja ili Ahilove tetive.

Gosti su poveli u 12. minuti preko Kokorina, izjednačio je deset minuta kasnije Maicon, do poluvremana nije bilo pogodaka, ali su zato domaćini nakupili ''respektabilna'' četiri žuta kartona. Upozorenje su dobili Glušakov, Pavljučenko, Šiškin i Eščenko.

U nastavku, Dinamo podebljava na 2:1 u 60. minuti, N'Doye vraća Lokomotiv u život pogotkom u 66. minuti, no dvije minute kasnije Noboa zabija za pobjedu gostiju.

U trenutku dok još nisu odigrane sve utakmice šestog kola, Lokomotiv je trenutno treći na tablici sa deset bodova, odnosno upisao je tri pobjede, jedan remi i dva poraza.

''Nije dobro. Kad primite kod kuće tri pogotka to je zabrinjavajuće'', rekao je Bilić i okrenuo se idućim utakmicama koje će biti još teže, stižu Spartak i Rubin.

Čelnici Lokomotiva neće biti nimalo sretni ovakvim raspletom, jer su u sljedeće tri utakmice očekivalio devet bodova. Čak su obećali igračima po 20 tisuća eura za svaku pobjedu. Biliću je imperativ da završi među tri najbolje momčadi prvenstva, što će biti vrlo teško...

Lokomotiv 2-3 Dinamo footyroom.com by Futbol2101