Tottenham i ManCity remijem otvorili novu sezonu Premiershipa

Započela je nova sezona u engleskom nogometnom prvenstvu. Otvorili su ju Tottenham i Manchester City, a gledatelji na White Hart Laneu nisu imali priliku vidjeti niti jedan gol budući da je završilo 0-0...

Bila je to utakmica u kojoj su priliku dobila dvojica od trojice hrvatskih reprezentativaca u redovima Spursa. Luka Modrić i Vedran Ćorluka su odigrali svih 90 minuta, dok Niko Kranjčar nije bio niti na klupi.

Tottenham je ukupno gledano bio bolja momčad na travnjaku, posebice u prvom poluvremenu, dok je najbolji igrač gostujućeg sastava bio vratar Joe Hart.

Tako je prvu veliku priliku imao Tottenham već u 11. minuti kada je glavom loptu pred gol Harta spustio Peter Crouch, ali je lijepi volej Jermainea Defoea zaustavio 23-godišnji engleski vratar. Imao je Hart ponovo priliku za isticanje već u 17. minuti kada je spasio dalekometni projektil Toma Huddlestonea, a u sljedećoj ga je minuti spasila vratnica nakon udarca Garetha Balea.

Pucao je sjajno ljevicom Bale prizemno u suprotni kut, ali nije imao sreće, a prethodno mu je priliku za udarac asistencijom omogućio Modrić.

U nastavku je City bio ravnopravniji protivnik na travnjaku i imao je neke svoje prilike, najbolju već u 46. minuti kada je Yaya Toure ostao sam pred Heurelhom Gomesom, ali se nije najbolje snašao.

Spursi pak mogu žaliti također za propuštenom "mrtvom" prilikom u 84. minuti kada je Bale neometan svojom slabijom desnom nogom s desetak metara promašio prazna vrata.

Na kraju je dvoboj četvrtoplasirane i petoplasirane momčadi iz prošle sezone završio podjelom bodova čime zasigurno neće biti posebno razočarani niti jedan niti drugi menadžer.

Inače, Cityjev menadžer Roberto Mancini od početka je pružio priliku svojim najzvučnijim ovoljetnim pojačanjima, Davidu Silvi, Yayi Toureu i Aleksandru Kolarovom, ali se niti jedan od spomenute trojke nije posebice istaknuo.

Modrić je kvalitetno dirigirao igrom Spursa i osim asistencije za Baleovu stativu iz 17. minute, odlično je namjestio priliku i Romanu Pavljučenku u 72. minuti, no Rus nije uspio poslati loptu u mrežu. Ćorluka je, pak, bio siguran na desnoj strani obrane.