breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
A krenulo je loše

Tottenham demolirao Sunderland i preskočio Manchester United

Tottenham je na White Hart Laneu savladao Sunderland s uvjerljivih 5-1 u ogledu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Počelo je sve loše po "spurse" nakon velike pogreške njihove obrane i poklonjene lopte Leeju Cattermoleu koji je udarcem s nekih 25 metara zatresao mrežu domaćina iskoristivši izlazak vratara Huga Llorisa.

Tottenham je brzo uspio uzvratiti, pa je već 11 minuta kasnije Emmanuel Adebayor s druge vratnice pospremio ubacivanje Christiana Eriksena. Danski veznjak u 59. je minuti ponovo asistirao, ali ovoga puta za debitantski premierligaški gol Harryja Kanea.

Vrlo dobru partiju Eriksen je okrunio pogotkom, a zabio ga je dalekometnim prizemnim udarcem ljesvicom s nekih 20-ak metara. Do kraja susreta londonski je klub potvrdio uvjerljivu pobjedu drugim pogotkom Adebayora i onim Islanđanina Gyflija Sigurdssona u sudačkoj nadoknadi. (TS)

Premierliga, 33. kolo:

Tottenham - Sunderland 5-1 (Adebayor 28, 86, Kane 59, Eriksen 78, Sigurdsson 90+2 / Cattermole 17)

Redoslijed: 1. Liverpool 74, 2. Chelsea 72, 3. Manchester City 70 (-2), 4. Arsenal 64, 5. Everton 63 (-1), 6. Tottenham 59...20. Sunderland 25