Slavlja Cityja i Uniteda

Novi poraz Liverpoola, Benitez zasad pokazuje zašto ga navijači ne vole

Ove srijede igra se osam utakmica 14. kola Premiershipa, a najzanimljiviji dvoboj je onaj na White Hart Laneu.

Nova (14.) runda Premiershipa kompletirana je s osam utakmice ove srijede, nakon što su kolo dvobojima u utorak otvorili Sunderland i QPR (0:0) te Aston Villa i Reading (1:0).

Pogodak Robina van Persieja već u prvoj minuti bio je dovoljan Manchester Unitedu da na Old Traffordu svlada West Ham i zadrži prvo mjesto na ljestvici, ispred gradskog rivala Cityja koji Crvene đavole prati u stopu.

Građani su u Wiganu dugo lomili otpor domaćina, da bi ga slomili unutar tri minute - u 69. je zabio Balotelli, a u 72. Milner, za konačnih 0:2.

Otkako ga je preuzeo Rafael Benitez, Chelsea ne zna za pogodak. Nakon remija bez golova s Manchester Cityjem za vikend, Bluesi sada na svom Stamford Bridgeu nisu uspjeli zabiti Fulhamu, ali su se ipak popeli za jedno mjesto na ljestvici - zbog bolje gol-razlike trenutno su trećeplasirani ispred West Bromwich Albiona, koji je poražen u Walesu kod Swanseaja, s 3:1.

Everton je s Nikicom Jelavićem u početnom sastavu remizirao na domaćem terenu protiv Arsenala, kojeg je Walcott doveo u vodstvo već u prvoj minuti. Izjednačio je Fellaini u 28. minuti te je do kraja ostalo 1:1.

Jelavić je odigrao vrlo dobro, hrvao se s obranom Topnika, ali ga nije htio gol...

Tottenham je furiozno otvorio utakmicu s Liverpoolom, i već u 16. minuti imao 2:0 preko Lennona i Balea. Gosti su do kraja poluvremena uspostavili terensku ravnotežu, ali do gola nisu stigli, sve tamo do 72. minute kada je Lennon napucao Balea u glavu i lopta se odbila u mrežu nemoćnog Llorisa.

Bio je to tračak nade za Redse, ali igrači Andrea Villas-Boasa iskontrolirali su dvoboj do kraja i upisali vrijedna tri boda.

U preostale dvije utakmice Southampton je remizirao s Norwich Cityjem 1:1, dok je Stoke na svojoj Britanniji svladao Newcastle s 2:1.