Četvrta uzastopna pobjeda

Topnici marširaju: Arsenal na Özilov pogon slomio Stoke!

Nogometaši Arsenala ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu u Premierligi čime su izbili na vrh ljestvice. U 5. kolu su na svome Emiratesu svladali Stoke s 3-1…

Sva su tri pogotka ''topnici'' postigli nakon prekida, a još se jednom potvrdilo koliko će Mesut Özil biti koristan za momčad Arsenea Wengera. U petoj minuti je donedavni nogometaš Real Madrida izveo slobodan udarac, a vratar gostiju Asmir Begović je uspio samo odbiti loptu do Aarona Ramseyja kojem nije bilo teško zabiti za 1-0. Velškom je veznjaku to već sedmi pogodak ove sezone, računajući sva natjecanja.

Za goste je u 26. minuti udarcem s 20-ak metara izjednačio Geoff Cameron, ali samo deset minuta kasnije Arsenal je ponovno bio u prednosti. Özil je izveo korner, a njegov sunarodnjak Per Mertesacker je glavom sproveo loptu u mrežu. Konačnih je 3-1 u 72. minuti postavio Bacary Sagna. Zabio je glavom nakon još jednog nabacivanja Özila iz slobodnog udarca.

U drugoj dosad završenoj utakmici nedjeljnog programa Swansea je kao gost svladao Crystal Palace (2-0) pogocima Michua i Nathana Dyera. (TS)