Za svaku pohvalu

To će biti senzacija: Baskijska sirotinja juri prema Ligi prvaka!

Nogometaši Real Sociedada ostvarili su vrlo bitnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaku dogodine. U sklopu 31. kola španjolske Primere slavili su s 2-0 na gostovanju kod Rayo Vallecana...

Bio je to ogled devet i četvrtog sastava španjolskog prvenstva, a pobjedu je zahvaljujući golovima u prvih 14 minuta utakmice odnijela momčad iz San Sebastiana. Imanol Agirretxe bio je junak susreta s dva pogotka, u razmaku od svega osam minuta.

Najprije je u 6. zabio svoj osmi, a potom u 14. minuti svoj deveti prvenstveni pogodak. Kod prvog mu je pogotka asistirao De La Bella, a kod drugog sjajni Xabi Prieto.

Real Sociedad je pobjedom i dalje četvrti sastav prvenstvene ljestvice s četiri boda više od Malage i Valencije, te šest od Betisa. Rayo će unatoč porazu i nakon kompletiranja 31. kola zadržati svoju devetu poziciju. (TS)