Slavio i Arsenal

Titula na dohvat ruke: United pobjegao Cityju na +15!

Manchester United nastavio je u sklopu 27. kola prve engleske nogometne lige svoj put prema naslovu prvaka pobjedom kod QPR-a

United je kao prvoplasirana momčad Premierlige gostovao na Loftus Roadu kod posljednjeplasirane i slavio 2:0 pogocima Brazilca Rafaela i neuništivnog Velšanina Ryana Giggsa.

QPR se izvrsno držao, štoviše ravnopravno je parirao momčadi Sir Alexa Fergusona sve do 23. minute prvog poluvremena, kada je Brazilac Rafael fantastičnim pogotkom presjekao entuzijazam kod domaćih nogometaša!

Rafael je izvan kaznenog prostora iz voleja opalio loptu, koja je neobranjivo završila u mreži sunarodnjaka mu Julija Cesara. Nogometaši menadžera Harryja Redknappa pribrali su se nakon toga i ponovno uspostavili ravnotežu na travnjaku, ali bili su bespomoćni u 80. minuti utakmice kada je Giggs stavio točku na i. Portugalac Nani sjajno je poslužio brzonogog Giggsa koji neumoljivo zabija svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

szólj hozzá: QPR vs Manchester United 0:2 MATCH HIGHLIGHTS

United trenutno bježi gradskom rivalu Cityju za velikih 15 bodova, ali Građani, ujedno i branitelji naslova, imaju utakmicu manje.

Arsenal je nakon katastrofalnog prošlog tjedna, u kojem je ispao iz FA Cupa (Blackburn 0:1) i došao na prag istog u Ligi prvaka (Bayern 1:3 na Emiratesu), pobijedio Aston Villu s 2:1.

Od ostalih rezultata izdvojimo poraz Evertona kod Norwicha 2:1, iako je sve do 85. minute vodio s 1:0. Leon Osman doveo je momčad Davida Moyesa u vodstvo pet minuta prije kraja prvog poluvremena, a sve je ista prokockala u posljednjih pet, odnosno 10 minuta utakmice.

Najprije je Kaiansu Kamara u 85. izjednačio na 1:1, a onda je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade grant Holt postigao pobjednički pogodak i bacio prepuni Carrow Road u ekstazu. Recimo da je Kamara postao prvi igrač iz Sierra Leonea koji je zabio u Premierligi!

Nikica Jelavić započeo je utakmicu u početnom sastavu, a igru je naspustio u 79. minuti, samo pet prije nego što su kola Evertona krenula nizbrdo. (TS)