Teška ozljeda

Terry se sudario sa Suarezom: Uz bolan krik pao na travnjak!

Jedanaesto kolo engleske Premierlige okončano je derbijem u kojem su Chelsea i Liverpool na Stamford Bridgeu odigrali neodlučeno 1-1...

Središnja figura utakmice bio je kapetan Chelseaja John Terry. Iskusni 32-godišnji branič se vratio na teren nakon odrađene suspenzije zbog rasističkog ispada, ali čini se da ga čeka nova stanka, ovaj put zbog teške ozljede. U 35. minuti se, naime, Terry sudario s napadačem “redsa” Luisom Suarezom i uz bolan krik pao na tlo. Nekoliko mu se minuta ukazivala pomoć na travnjaku, nakon čega je na nosilima u agoniji iznesen s terena. U pitanju je ozljeda koljena, ali još je nepoznato koliko teška.

Prije no što je morao izaći iz igre, Terry je uspio i zabiti jedini pogodak za “bluese”. Juan Mata je u 20. minuti nabacio iz kornera, a kapetan je glavom donio vodstvo europskom prvaku. Na sličan je način u 73. minuti izjednačio Suarez. Steven Gerrard je izveo korner, a Jamie Carragher je proslijedio loptu Urugvajcu koji ju je glavom smjestio iza leđa Petra Čecha. Suarez na kontu ima osam golova i izjednačen je s Robinom van Persiejem na čelu ljestvice strijelaca.

Remi protiv Liverpoola znači da Chelsea sada ima tri boda manje od vodećeg Manchester Uniteda i jedan od Manchester Cityja. Ujedno je ovo treća prvenstvena utakmica zaredom i četvrta ukupno u kojoj londonski klub nije uspio pobijediti “redse” na Stamford Bridgeu.

West Ham je na St. James' Parku pobijedio Newcastle s 1-0, a jedini je strijelac u 39. minuti bio nekadašnji član “svraka” Kevin Nolan. West Ham je u uvodnih 11 kola skupio 18 bodova, najviše od sezone 1986/87.