'Zakucao' lijevom nogom

Džeko opet spasio City: 'Bosanski dijamant' zabio za pobjedu!

Zlatna rezerva Edin Džeko još je jednom izvukao Manchester City iz ponora i donio mu pobjedu. “Građani” su u 11. kolu Premierlige na svome Etihadu svladali Tottenham s 2-1 iako su do 66. minute gubili s 1-0...

“Spursi” su ove sezone u gostima već svladali United, a dobro im je krenulo i protiv drugog kluba iz Manchestera. U 21. minuti je Tom Huddlestone nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Steven Caulker je s vrha peterca glavom matirao Joea Harta.

City je u drugom poluvremenu krenuo u opsadu gola gostiju, a do izjednačenja je došao u 65. minuti pogotkom Sergija Agüera. Osam minuta kasnije u igru je ušao Edin Džeko, što se još jednom pokazalo dobitnom kombinacijom Roberta Mancinija.

Bosanski nogometaš je u 88. minuti utrčao na proigravanje Davida Silve i premda je imao “na leđima” jednog od gostujućih braniča, uspio je lijevom nogom sjajno zakucati loptu u mrežu Brada Friedela. To mu je već šesti pogodak ove sezone, a ukupno 11. u Premiershipu koji je postigao kao rezerva. Samo su sedmorica igrača u povijesti Premierlige zabila više golova “s klupe” od reprezentativca BiH. City je, pak, pobijedio u svih devet utakmica u kojima je Džeko bio strijelac nakon ulaska u igru.

Zanimljivo je spomenuti i da je posljednji put City kod kuće preokrenuo zaostatak 1-0 na poluvremenu prije četiri godine i to protiv - Tottenhama. “Građani” su se ovom pobjedom vratili na dva boda zaostatka za vodećim gradskim rivalom Unitedom. (TS)