Tek druga pobjeda Lyona u 8. kolu Championnata

Tek su drugu pobjedu u francuskom prvenstvu uspjeli uhvatiti nogometaši Lyona. U 8. kolu Le Championnata slavili su u gostima kod Nancyja s 3-2...

Umalo je, međutim, momčad Claudea Puela ostala i bez te pobjede. Vodio je Lyon, naime, 2-0, ali je dopustio domaćinu da se dokopa izjednačenja.

Ipak, u 75. minuti je Jimmy Briand svojim drugim pogotkom sedmerostrukom francuskim prvacima donio tri boda s kojima su pobjegli iz zone ispadanja. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Lyon svih 90 minuta na mjestu središnjeg braniča, dok je bosanski veznjak Miralem Pjanić u igru ušao u 79. minuti.

Do prve je prvenstvene pobjede ove sezone došao Auxerre. Frustracije zbog lošeg ulaska u sezonu igrači Jeana Fernandeza odlučili su iskaliti u gostima kod slabašnog Arlesa kojem zasad nije pomogla ni promjena trenera, odnosno dovođenje na klupu bosanskog stručnjaka Faruka Hadžibegića. Auxerre je slavio s 4-0 i ostavio Arles na nuli kad je u pitanju bodovni učinak ove sezone.

Prvi vratar hrvatske reprezentacije Vedran Runje bio je 'na streljani' tijekom gostovanja svoga Lensa kod Sochauxa. Domaćin je slavio s 3-0 i ostavio Lens na pretposljednjem mjestu sa samo pet bodova i čak 17 primljenih golova u osam kola. Više je primio (20) samo Arles.

Spomenimo i da je Bordeaux pogotkom Michaela Cianija svladao Lorient s 1-0 i došao tek do trećeg trijumfa u tekućem prvenstvu.