Talijanski kup: Palermo izbacio Milan

Nogometaši Palerma ponovno su, već treći put ove sezone, šokirali AC Milan, novoga talijanskog prvaka, izborivši u uzvratnome domaćem dvoboju polufinala Talijanskog kupa pobjedu (2-1) i prolaz u finale...

Prva je utakmica, na San Siru prije tri tjedna, završila 2-2.

U vodstvo je domaće nogometaše na Siciliji doveo Migliaccio zabivši glavom nakon kornera Josipa Iličiča u 63. minuti.

Mladi je Slovenac ključnu ulogu odigrao i pri pogotku domaćih za 2-0 u 73. minuti odglumivši minutu ranije prekršaj u gostujućem 16-ercu. Osim pogotka Bova za 2-0, goste je ta situacija koštala i isključenja navodno krivog Nizozemca Marca Van Bommela, koji je platio ceh pozicije zadnjeg čovjeka.

Samo minutu kasnije, u 74. minuti, Bovo je dobio također crveni karton zbog brutalnog ulaska đonom u vrat Alexandrea Pata.

Do kraja je za Milaneze u sudačkoj nadoknadi uspio izjednačiti Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao umjesto Seedorfa u 65. minuti. U 80. je minuti Šveđanin pogodio vratnicu.

Svojih su prilika, pogonjeni prvenstveno lucidnošću svog najboljeg ofenzivca Javiera Pastorea, imali i domaćini, tako da su zasluženo izborili finale u kojem čekaju pobjednika dvoboja lanjskih finalista, Intera i Rome.

Palermu će to biti treći finale Talijanskog kupa u povijesti kluba, te prvi nakon 1979. godine.

Ove sezone na svom su stadionu nove talijanske prvake Sicilijci pobijedili dva puta, u prvenstvu i kupu, dok su kod Milana izgubili samo jesenas pri prvenstvenom gostovanju.

Talijanski nogometni kup, uzvratna utakmica polufinala:

Palermo – Milan 2-1, prva utakmica 2-2 (Migliaccio 63, Bovo 73-11m / Ibrahimović 90+4)