Neviđeni promašaj

Što mu bi? Van Persie nadmudrio vratara, pa promašio prazan gol!

Stadion Madejski, dom premierligaša Readinga, vidio je još jednu ludu utakmicu, ali i nevjerojatan promašaj ponajboljeg svjetskog napadača Robina Van Persieja...

Prije mjesec dana Reading je u Liga kupu vodio protiv Arsenala 4:0, da bi gosti senzacionalnim povratkom stigli do 4:4 i produžetaka. U dodatnih pola sata gledatelji su vidjeli još četiri gola za ukupno 12 komada – Arsenal je na kraju slavio s 'teniskih' 7:5.

Ovoga puta na Madejskom je palo 'samo' sedam pogodaka. I to svih sedam u prvih 45 minuta. Reading je poveo, pa je United okrenuo na 2:1, onda su se domaći trgnuli i ponovo prigrabili vodstvo 3:2, da bi United s nova dva pogotka stigao do nove prednosti – 4:3. Taj se rezultat pokazao konačnim, a postavio ga je Van Persie u 34. minuti.

Nizozemski napadač svakako će ostati upamćen po još dvije situacije. Najprije mu nije priznat čisti pogodak. Suci naime nisu vidjeli da je lopta prošla gol crtu, iako ju je prošla evidentno. Međutim, Van Persieja je zasigurno daleko više zabolio događaj iz 66. minute. Tada je ukrao loptu neopreznom domaćem vrataru Federiciju, zaobišao ga i potom – promašio prazna vrata! Uistinu nesvakidašnji promašaj za golgetera svjetske klase, plaćenog 30 milijuna eura...