Odlična utakmica

'Stara Dama' spektakularno se spasila prvog poraza sezone!

Sjajnu predstavu pružili su nogometaši Napolija i Juventusa na stadionu San Paolo u zaostalom dvoboju 11. kola Serie A. Na kraju je završilo 3-3 iako je Napoli vodio 2-0 i 3-1...

Iako je igrao bez najboljeg napadača (Edinson Cavani), Napoli je krenuo furiozno u susret. Već u 14. minuti Andrea Pirlo faulirao je Ezequilea Lavezzija u kaznenom prostoru, ali neprecizan izvođač najstrože kazne bio je Marek Hamšik, čiji je udarac otišao visoko preko grede.

Ipak, Slovak se za pogrešku iskupio već u 22. minuti kada je glavom iz peterca poslao loptu u mrežu za 1-0.

Na 2-0 povisio je Goran Pandev u 40. minuti nakon asistencije Christiana Maggia i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu posve drugačija slika. Juve je bio bolja momčad i smanjio je prednost domaćina već u 48. minuti kada je Alessandro Matri zabio nakon lijepog dodavanja Artura Vidala u prostor.

Napoli je vratio dva gola prednosti drugim golom Pandeva na susretu u 68. minuti. Primio je makedonski reprezentativac sjajno asistenciju Maggia u sredini šesnaesterca, okrenuo se i iz voleja pospremio loptu u donji desni kut Buffonovog gola.

U tim se trenucima činilo da će Napoli nanijeti Juveu prvi ovosezonski poraz u Seriji A. No, igrači "stare dame" mislili su drugačije. U 72. minuti je Marcelo Estigarribia pruvukao loptu ispod Morgana De Sanctisa nakon asistencije Alessandra Matrija, da bi sedam minuta kasnije Simone Pepe postavio konačnih 3-3.

Do kraja susreta Juve je bio opasnija momčad, ali prilike nije uspio pretvoriti u potpuni preokret.

Na vrhu ljestvice Juventus sada ima dva boda više od aktualnog prvaka Milana uz jednak broj odigranih susreta.