Dudu na klupi

Srna iz slobodnjaka zabio za Šahtar, Černomorec slavio uoči Dinama

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna bio je strijelac za Šahtar u pobjedi protiv Sevastopolja (4:0) u dvoboju 17. kola ukrajinskog prvenstva.

Šahtar je na svojoj Donbass Areni bio vrlo uvjerljiv, a glavninu posla je obavio već u prvom poluvremenu u kojem je postigao sva četiri pogotka. Taison, Dmitro Čigrinskij i Luiz Adriano su osigurali aktualnom prvaku vodstvo 3:0, a Darijo Srna je u 34. minuti pogodio iz slobodnog udarca i postavio, pokazalo se, konačnih 4:0. Srni je to peti ovosezonski gol u ukrajinskom prvenstvu. Spomenimo da drugi hrvatski reprezentativac iz redova Šahtara, Eduardo da Silva, nije ulazio u igru.

Dodajmo i da je Čornomorec, koji u četvrtak u 5. kolu Europa lige dočekuje zagrebački Dinamo, u gostima bio bolji od Vorskle s 1:0, a jedini je strijelac u desetoj minuti bio Kiril Kovaljčuk.