Chelsea razbio Nordsjælland

Juve slavio u Donjecku, prvak Europe ispao: Povijesni neuspjeh!

Juventus je pobijedio Šahtar u Donjecku sa 1:0 autogolom Kučera u 56. minuti...

Iako je Chelsea razbio Nordsjælland sa 6:1, dalje ipak idu Juventus i Šahtar. Prvi se put u povijesti Lige prvaka dogodilo da branitelj naslova ispadne već u prvom krugu natjecanja.

Chelsea je prije posljednjeg kola u skupini E morao dobiti doma danski Nordsjaelland, što je učinio uz rekordnih 6-1, ali je morao i dočekati pobjedu Šahtara u Donjecku protiv talijanskog prvaka. No, ne da Šahtar nije pobijedio, već je slavio Juventus autogolom Kučera i tako se popularna "stara dama" našla na prvom mjestu ljestvice ove skupine.

Izjednačena se utakmica igrala u Donjecku u kojoj su obje momčadi imale mnogo prilika za pogotke. Na kraju je realizirana samo ona u 56. minuti kada su Kučera i Giovinco, u suradnji, zabili jedini pogodak, s tim da je domaći igrač na kraju sam ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Na startu je bolje šanse imao Juve, pa je Giovinco promašio vrata s petnaestak metara lošim udarcem, ali ubrzo nakon toga nije sviran i očigledni penal za Juventus zbog igranja rukom Fernandinha.

Potom su se tresli okviri vratiju na obje strane, propuštale su se šanse (11 udaraca je imao Šahtar, a 15 Juventus), s tim da je domaća momčad pojačala intezitet napada nakon primljenog gola. No, mogao je i Juventus još poentirati iz opasnih kontri.

Recimo da su dva Hrvata počela u početnom sastavu Šahtara, Darijo Srna i Eduardo, s tim da je Eduardo izašao na poluvremenu, dok je kapetan Srna odradio cijelu utakmicu.

Chelsea je ostvario prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera Rafe Beniteza, nakon dva remija i poraza u Premiershipu, ali je ta pobjeda vrlo malo značila u konačnici, pa će Chelsea nastaviti natjecanje u Europa ligi.

Treba reći da su kod 0-0 obje momčadi promašile jedanaesterce, točnije, obranili su udarce vratari Čech (Stockholmu) i Hansen (Hazardu). No, dosuđen je odmah nakon toga i treći penal (tri jedanaesterca su svirana u razmaku od samo sedam minuta) i taj treći je bio sretan - David Luiz je gromovito zabio za 1-0. I nakon tog prvog pogotka se otvorilo, pogotovo u danskoj obrani.

Zabijali su još dva puta Torres, pa Cahill, Mata i Oscar, a na drugoj je strani, nakon devetnaest sekundi drugog dijela, zabio John.

Liga prvaka, skupina E, 6. kolo:

Šahtar - Juventus 0-1 (Kučer 56-ag)

Chelsea - Nordsjaelland 6-1 (David Luiz 38-11m, Torres 45, 56, Cahill 51, Mata 63, Oscar 71 / John 46)

Redoslijed: 1. Juventus 12, 2. Šahtar 10, 3. Chelsea 10, 4. Nordsjaelland 1.

Tijek utakmice: Šahtar - Juventus 0:1

90' Kraj utakmice.

Celtic je poveo 2:1 protiv Spartaka, strijelac je Commons

79' Šahtar svim silama traži pogodak, lopta je stalno na polovici Juvea.

Galatasaray je okrenuo na 2:1 protiv Brage.

71' Sumnjiva situacija u šesnaestercu Juvea. Mihtarijan je pao, ruka je Juventusov igrača je bila na leđima,. Armenac je tražio penal, no dobio je žuti karton.

69' Velika šansa za Juve. Vučinić je izašao pred Pjatova, otišao je suviše lijevo, odigrao povratnu za Giovinca, koji je oklijevao s udarcem i šansa je otišla u nepovrat.

67' Vratnica je spasila Juve.

Chelsea je povisio na 4:1 drugim golom Torresa. Mata je povisio na 5:1.

56' GOOOL!!! Juve je poveo autogolom Kučera. Vučinić je proigrao Lichtsteiner, koji je, čini se, bio u zaleđu, a ovaj je oštro ubacio pred vrata, na loptu je ispred Giovinca naletio Kučera i poslao je u vlastitu mrežu.

Chelsea je povisio na 3:1.

53' Pirlo je pucao pokraj gola s ruba šesnaesterca.

Nordsjælland je u Londonu smanjio na 2:1.

49' Rakitski je snažno pucao iz slobodnog udarca, Buffon je odbio loptu, a Teixeira je potom pucao iz prve malo pokraj gola.

47' Opasna situacija pred golom Juvea. Dević je prošao s desne strane do korner linije, no nije uspio ubaciti pred vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Eduardo je ostao u svlačionici.

Chelsea je poveo 2:0. Strijelac je Torres. Spartak je izjednačio na 1:1 protiv Celtica, Braga vodi 1:0 protiv Galatasaraya, kao i Valencia u Lilleu...

45' Juventus je mogao povesti, ali izvrsno je reagirao Srna.

Chelsea je poveo golom Luiza iz jedanaesterca.

U Londonu dva promašena jedanaesterca. Prvo je promašio Nordsjælland, a potom i Chelsea.

30' Eduardo je dobio žuti karton.

29' Velika šansa za Juventus. Vučineć je prošao po desnoj strasni, odlično je proigrao Giovinca, a ovaj je pucao prizemno lijevom nogom s ruba šesnaesterca, no lopta je prošla tik uz stativu.

Bayern je golom Marija Gomeza poveo protiv Batea, a Celtic golom Hoopera protiv Spartaka.

21' Prva sporna situacija. Igači Juventusa tražili su jednaesterac nakon što je, čini se, lopta pogodila u ruku igrača Šahtara Fernandinha.

15' Juventus se oslobodio pritiska.

8' Vidal je dobio žuti karton zbog potezanja za dres Williana.

5' Šahtar je krenuo prilično ofenzivno.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Šahtar: Pyatov, Kucher, Rat, Rakitskiy, Stepanenko, Fernandinho, Willian, Alex Teixeira, Srna, Eduardo, Mkhitaryan

Zamjene: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Kobin, Gai, Douglas Costa, Ilsinho, Devic

Juventus: Buffon, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Asamoah, Vidal, Vucinic, Giovinco

Zamjene: Storari, Caceres, Padoin, Giaccherini, Marrone, Quagliarella, Matri.