Valencia slavila u Lilleu

Bayern s igračem manje deklasirao BATE, Mandžo na klupi

Uoči posljednjeg kola skupine F nogometne Lige prvaka jedino je bilo zanimljivo dočekati tko će, između Bayerna i Valencije, biti na kraju prvi na ljestvici...

Obje su momčadi u posljednjem kolu slavile pobjede, pa su Bavarci ostali na prvom mjestu, a popularni "šišmiši" kao drugoplasirani čekaju skorašnji ždrijeb osmine finala. Kao treća momčad na ljestvici u Europa ligu odlazi bjeloruski Bate Borisov.

Bayern je tijekom natjecanja u ovoj skupini doživio jedan poraz i to u Bjelorusiji. Bio je to jedan od šokantnijih rezultata prvog dijela kompletne Lige prvaka, no na Allianz Areni su igrači Juppa Heynckesa uzvratili za takav ishod i lako pobijedili 4-1. Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je odgledao ovu utakmicu s klupe, a njegova zamjena Mario Gomez je otvorio seriju pogodaka.

Bio je to jedini pogodak u prvom dijelu, a onda je na otvaranju drugog domaći igrač Boateng zaradio crveni karton zbog grubog starta. No, s igračem manje je Bayern bio djelotvorniji, te je zabio tri pogotka (Müller u 54., Shaqiri u 66. i Alaba u 83.).

I gosti su došli do malo zadovoljštine, pred kraj utakmice je počasni gol postigao Filipenko, a i Bate je inače ogled završio s desetoricom nakon isključenja Poljakova u 69. minuti.

U drugoj utakmici se, u Lilleu, igrala uspavanka tijekom svih 90 minuta. Pao je samo jedan pogodak, a Jonas je Valenciji donio tri boda mirno izvevši penal u 36. minuti. (TS)

Liga prvaka, skupina F, 6. kolo:

Bayern - Bate Borisov 4-1 (Gomez 22, Müller 54, Shaqiri 66, Alaba 83 / Filipenko 89)

Lille - Valencia 0-1 (Jonas 36-11m)

Redoslijed: 1. Bayern 13, 2. Valencia 13, 3. Bate Borisov 6, 4. Lille 3.