Treći uzastopni naslov

Srna i Dudu postali prvaci sa Šahtarom, pogodak i crveni Strinića!

Treći uzastopni i sedmi naslov ukrajinskih prvaka u povijesti potvrdili su u četvrtak nogometaši Šahtara iz Donjecka domaćom 3-0 pobjedom nad Oleksandrijom u dvoboju posljednjega, 30. kola Premierlige...

Pobijedili su na svojoj Donbass Areni igrači Mircee Lucescua 3-0, čime su se osigurali u odnosu na kijevski Dinamo, pred kojim su nakon 29. kola imali dva boda prednosti. Darijo Srna odradio je cijelu utakmicu za pobjedničlki sastav zaradivši žuti karton u 68. minuti. Eduardo da Silva ušao je u igru četiri minute ranije.

Kijevski Dinamo, koji je dva kola prije kraja bio bodovno poravnat s novim-starim prvacima, završio je prvenstvo s četirima bodovima zaostatka za najvećim rivalom. U četvrtak kijevska momčad na svom travnjaku nije uspjela pobijediti Tavriju iz Simferopolja. Završilo je 1-1, a hrvatski reprezentativac u redovima domaće momčadi Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta.

Strijelac jedinog pogotka za goste u 87. je minuti bio 23-godišnji hrvatski zadnji vezni nogometaš Marin Ljubičić.

U posljednjem je prvenstvenom kolu gol zabio i Ivan Strinić, koji je pogodio za 1-0 u 67. minuti pri 2-0 domaćoj pobjedi njegova Dnjipra nad Karpatijem. Četrnaest minuta kasnije zaradio je drugi žuti karton u okršaju sa slovenskim nogometašem gostujuće momčadi Gregorom Balažičem, koji je isključen izravno. Nikole Kalinića nije bilo u kadru pobjedničke momčadi.

Od klubova hrvatskih reprezentativaca, Šahtar će u Ligu prvaka izravno, kijevski Dinamo u kvalifikacije, dok će Strinić i Kalinić s Dnjiprom u kvalifikacije Europa lige. (TS)