Smije im se i Sivonjić

Sramotni promašaji talentiranih napadača: Lovren trlja ruke, Brazilci očajavaju!

Jučerašnji dan ponudio nam je dva nevjerojatna promašaja, a da stvar bude gora, autori su dvojica talentiranih napadača...

Troyes je kod kuće poražen s 1:2 od Lyona, za kojeg je naš Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta. Upravo Lovrenu pobjegao je kod 0:1 domaći napadač Corentin Jean i promašio nemoguće. Najprije je gostujući vratar Vercoutre obranio jedan udarac, da bi u nastavku akcije Jeanu stigla lopta na pladnju. Međutim, 17-godišnjak je, umjesto da samo gurne loptu u mrežu, pucao visoko preko vrata.

Proslavio se nije niti Marcos Junior, 19-godišnji napadač mlade reprezentacije Brazila, iako je sve upućivalo da bi mogao postati junak. Na južnoameričkom prvenstvu uzrasta do 20 godina Brazilci su gubili 0:2 od Urugvaja. Marcos Junior ušao je kao joker na poluvremenu i Brazil je postao puno opasniji. Uspjeli su stići do 2:2, a baš je omaleni ofenzivac pogodio za izjednačenje. U 83. minuti Marcos Junior je mogao zabiti i svoj drugi gol za potpuni preokret Brazilaca, no nakon jednog odbijanca od vratnice promašio je praznu mrežu s pet metara. Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi kada je Romina nada Nico Lopez pogodio za 3:2 Urugvajaca i učinio promašaj Marcosa Juniora još težim. Inače, radi se o članu novog Hajdukovog partnera Fluminensea