I njih je bilo sram

Možete li vjerovati da su izgubili s nevjerojatnih 58-0!

Nova velika golijada na jednoj nogometnoj utakmici stiže nam iz Engleske...

Da za neke sportaše možda nogomet nije najbolji izbor, dokazuje slučaj koji nam stiže iz Engleske. Naime tamošnja momčad, pod nazivom Nova 2010. doživjela je nevjerojatni poraz od čak 58:0. Nova je primila čak 20 pogodaka u prvom poluvremenu, a ostalih 38 uspjeli su nesretno primiti u posljednjih 45 minuta utakmice protiv Wheel Powera. Deklasirala su iz braća Robbie i Stuart Bowker, koja su zajedno postigla 28 pogodaka. Robbie 18, a Stuart deset.

"Kod rezultata 50-0 oni su željeli prekinuti utakmicu, ali im je sudac rekao da moraju nastaviti igrati jer će u suprotnom biti kažnjeni," rekao je nakon i više nego uvjerljive pobjede, Stuart Bowker.

Igrač teško poražene momčadi, već 60-godišnji Lewis Parker nije mogao pronaći riječi da opravda katastrofalan nastup svoje momčadi.

"Nedostajalo nam je dosta igrača pa smo na neki način i očekivali poraz, ali sigurno ne ovakav."

Bez obzira na razloge, veliko slavlje Wheel Powera ostat će zabilježeno kao najuvjerljivija pobjeda u engleskoj povijesti nakon Illoganove protiv Madrona 2010. godine od 55:0.

Wheel Power je inače uvjerljivo vodeća i vrlo efikasna momčad ove Torbay Sunday lige. U dosadašnjih 15 utakmica ove sezone postigli su čak 167 gola.