Što im je napravio

SP U20: Čudesni Oscar hat-trickom i golčinom u produžetku donio naslov Brazilu!

Hat-trickom Oscara mlada brazilska reprezentacija došla je do naslova na Svjetskom prvenstvu za nogometaše do 20 godina starosti u Kolumbiji savladavši u finalu Portugal s 3-2 nakon produžetaka...

Za Brazilce je to peti naslov svjetskog prvaka, a apsolutni junak susreta bio je 19-godišnji playmaker Internacionala koji je odlučujući gol zabio u 21. minuti produžetka lobom iskosa s desne strane izvan kaznenog prostora u suprotne rašlje portugalskog gola.

Otvarajući gol na susretu Oscar je zabio u petoj minuti iz slobodnog udarca sa skoro 40 metara, a njegov drugi gol iz 78. minute donio je Brazilu poravnanje na 2-2. Golove za Portugal postigli su Alex u devetoj i Nelson Oliveira u 59. minuti.

''Ovo nas zaista veseli jer smo sada izjednačili rekord seniorske reprezentacije'', komentirao je izbornik brazilske U20 reprezentacije Ney Franco aludirajući na pet naslova svjetskog prvaka koje je osvojio 'Seleçao'.

Zanimljivo je kako Oscar do finala nije postigao niti jedan gol na turniru, a nakon ovakve spektakularne predstave ne treba sumnjati da će privući interes najuglednijih europskih klubova.

Portugal je ostao na dva naslova svjetskog prvaka za igrače do 20 godina, dok je najtrofejnija i dalje Argentina sa šest naslova.

U utakmici za treće mjesto Meksiko je savladao Francusku 3-1. Golom Alexandrea Lacazettea iz osme minute Francuska je povela 1-0, no Ulises Davila, Jorge Enriquez i Edson Rivera donijeli su Meksikancima preokret.