Valencia srušila Atletico

Soldado zabio neviđeni volej, Falcao se ispromašivao i razbio glavu

U posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola prve španjolske nogometne lige nogometaši Valencije nanijeli su Atletico Madridu prvi prvenstveni poraz slavivši na Mestalli 2-0...

Pogotkom Roberta Soldada u 20. minuti prvog poluvremena i Nelsona Valdeza u petoj minuti sudačke nadoknade Valencia je nastavila sjajan domaćinski niz ove sezone u prvenstvu. U pet odigranih utakmica slavila je u njih četiri, a samo je Deportivo u sklopu 2. kola uspio otkinuti bod.

Radamel Falcao imao je nekoliko sjajnih prilika za poravnanje rezultata tijekom susreta, ali to mu ipak nije pošlo za nogom. Recimo i da je sjajni kolumbijski napadač zamotane glave okončao susret zbog udarca koji je zadobio još sredinom prvog poluvremena.

U samom smiraju susreta, u situaciji kada je Valencia ostala s igračem manje zbog isključenja Ricarda Coste, Valdez je nakon kontre postavio konačnih 2-0.

Nakon nepotpunog 10. kola jasno je da će Barcelona ostati usamljena na vrhu prvenstvene ljestvice s 28 osvojenih bodova (devet pobjeda i remi). Aktualni prvak Real zaostaje velikih osam bodova za Kataloncima.

Prvi Atleticov poraz nakon skoro sedam mjeseci

Petnaestog dana travnja 2012. godine počela je velika serija nogometaša madridskog Atletica koji od toga datuma nisu izgubili sve do ove subote, kada su gostovali na Mestalli.

No, Valencia je pobijedila madridsku momčad 2-0, pa je serija nepobjedivosti stala na 23 utakmice. Iste večeri se dogodio kraj Juventusovoj seriji u Seriji A, no Torinezi su i više nego dvostruko duže od Atletica uživali u svojoj dominaciji (49 utakmica).

Val2Atco0 @SpheraChannel by SpheraChannel

Inače, recimo da je nekadašnji hrvatski strateg Tomislav Ivić dosad držao rekord po broju utakmica bez poraza u Atleticu. U sezoni 1990/91 je vodio Atletico tijekom 20 utakmica bez poraza. Argentinac Diego Simeone je povećao niz na 23 utakmice.

"Miran sam unatoč porazu, kao i moji igrači. Ovo se moralo dogoditi, a nismo bili daleko od toga da nastavimo seriju. No, Valencia je svoje šanse iskoristila, a mi ne. Ovaj put nismo bili dovoljno direktni, nismo tražili taj pogodak na pravi način. Prvo poluvrijeme je bilo dobro, drugo slabije, ali idemo dalje", ustvrdio je Simeone, trener drugoplasirane momčadi Primere. (TS)