Real uvjerljiv na kraju sezone

Šokantni finiš i u Primeri: Villarreal ispao u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Villarreala na tragičan način ispali su iz društva najboljih. Najprije su izgubili od Atletica golom Falcaa u finišu susreta, da bi im konačno presudio pogodak Tamuda u 91. minuti utakmice Rayo - Granada, kojim je u ligi ostao Rayo Vallecano...

Kraljevi su se za kraj poigrali s inače nezgodnom Mallorcom i poslali ih na Baleare s četiri komada u mreži.

Cristiano Ronaldo načeo je Mallorcu u ranoj fazi utakmice, ali potom stao, te tako ostao na brojci od 46 ligaških pogodaka, odnosno četiri zgoditka prekratak za Lionelom Messijem. Ipak, Ronaldo je pogotkom Mallorci došao do jedinstvenog pothvata - postao je prvi igrač u povijesti Primere koji je zabio baš svakom suparniku.

Dostruki strijelac Ozil, te Benzema, odveli su Real do uvjerljive pobjede i jubilarnog 100-og boda u sezoni. Madrižani su time srušili rekord Barcelone iz sezone 2009/2010, kada su Katalonci skupili 99 bodova. Također, Real je večeras dodatno poboljšao još jedan rekord - onaj u broju postignutih golova. Dosad je po tom pitanju najučinkovitija momčad Kraljevskog kluba ikad bila generacija iz sezone 1989/1990 sa 107 zabijenih pogodaka, da bi ih Mourinhov sastav u ovogodišnjoj kampanji 'prešišao' za 14 golova i zaustavio se na impozantnoj brojci - 121.

szólj hozzá: Real Madrid Mallorca 4:1 GOALS

Malaga je golom Rondona slavila protiv Sporting Gijona, ostvarivši time povijesni plasman u Ligu prvaka, tik ispred Atletico Madrida kojem nije pomogla niti pobjeda kod Villarreala, pa im ponovo ostaje 'utješna' Europska liga. Pogodak Falcaa iz 88. minute pokazao se kobnim za Žutu podmornicu, budući je Rayo Vallecano kasnim zgoditkom starog lisca Tamuda iz 91. minute doslovce u zadnjim sekundama izborio ostanak, a negdašnjeg polufinalista Lige prvaka gurnuo u Segundu.

Dujmovićeva Zaragoza u burnoj je utakmici praćena tisućama navijača slavila kod opuštenog Getafea i u posljednji čas uhvatila nit koja ih je ostavila u elitnom društvu španjolskog nogometa. Domaći su već u prvom dijelu ostali s igračem manje, ali Zaragoza je do pogotka stigla tek poslije sat vremena igre. Miguel Torres je skrivio najstrožu kaznu, pocrvenio i ostavio Getafe s devetoricom, da bi Apono realizirao poklon za 0:1. Tomislav Dujmović ušao je u 64. minuti, ali i pocrvenio dvadesetak minuta kasnije. Ubrzo je isključen i Miku kod Getafea, a Zaragoza je do konačne potvrde ostanka stigla u sudačkoj nadoknadi zahvaljujući Helderu Postigi.

Primera, 38. kolo:

Getafe - Zaragoza 0-2 (Apono 58 - 11m, Postiga 90+1)

Levante - At. Bilbao 3-0 (Ghezzal 45, 67, Farinos 88 - 11m)

Real Madrid - Mallorca 4-1 (Ronaldo 19, Benzema 23, Özil 49, 58 / Castro 52)

Rayo Vallecano - Granada 1-0 (Tamudo 90)

Espanyol - Sevilla 1-1 (Coutinho 77 / Negredo 45)

Malaga - Gijon 1-0 (Rondon 49)

Villarreal - At. Madrid 0-1 (Falcao 88)

Racing - Osasuna 2-4 (Stuani 2, Bustara 81 / Balde 54, Cejudo 68, Garcia 72 - 11m, Roversio 90)