U samoj završnici utakmice

Šok za Mourinha: Kiks Chelseaja otvorio priliku za nove promjene na vrhu

Prve četiri utakmice 26. kola engleskog nogometnog prvenstva bile su prilično neučinkovite. Ukupno je postignuto tek pet golova...

Lider ligaške ljestvice Chelsea odigrao je tek 1-1 na gostovanju kod West Bromwich Albiona. Poveo je sastav Josea Mourinha golom Branislava Ivanovića u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, ali je domaćima bod donio Victor Anichebe kasnim golom u 87. minuti.

Zabio je Anichebe glavom od stative nakon ubacivanja Saida Berahina na rub peterca. Ivanović je zabio iz neposredne blizine nakon asistencije Davida Luiza petom. Akciju je započeo Willian ubacivanjem iz kornera. Osvajanjem samo jednog boda Chelsea je otvorio priliku za novu promjenu na vrhu ljestvice. Arsenal će u srijedu ugostiti Manchester United, a Manchester City Sunderland.

Hull City Nikice Jelavića poražen je kod kuće od Southamptona Dejana Lovrena s minimalnih 1-0. Jedini je gol na susretu u kojem je hrvatski napadač Hull Cityja odigrao svih 90 minuta postigao branič Jose Fonte u 69. minuti. Podsjećamo, Lovren je i dalje izvan pogona zbog ozljede gležnja.

Kasnim golovima Jamesa Collinsa i Mohameda Diamea West Ham je na Upton Parku savladao Norwich City 2-0 i tako upisao treću uzastopnu pobjedu što im nije uspjelo od sezone 2006/07. Donedavno su 'čekićari' bili u zoni ispadanja, a sada drže deseto mjesto ligaške ljestvice.

Cardiff i Aston Villa remizirali su na Cardiff City Stadiumu 0-0 u posljednjem danas odigranom susretu. (TS)