Slavlje nakon produžetka

Šok za Marseille, trećeligaš u polufinalu francuskog kupa!

Francuski trećeligaš Quevilly je preko četvrtfinalista Lige prvaka, Marseillea, izborio plasman u polufinale Francuskog kupa, pobjedom 3-2 nakon produžetaka...

Poveo je domaćin već u 6. minuti susreta preko Juliena Valera, a to je vodstvo na semaforu stajalo sve do pred sam kraj utakmice. Tada je, u 85. minuti, Löic Remy zabio za 1-1, šokirao domaće navijače i odveo utakmicu u produžetak.

Prvih 15 minuta završilo je bez pogodaka, a onda su u drugih petnaest pala čak tri. Najprije je John-Christophe Ayina po drugi put doveo domaćine u vodstvo u 111. minuti, da bi Marseille, tek što je krenuo s centra, ponovno preko Remyja, izjednačio rezultat.

No, ni to nije slomilo domaćine koji su još jednom poveli u 117. minuti, ali ovog puta za Marseille spasa više nije bilo. Strijelac je ponovno bio Ayina.

Podsjetimo da je senzacija ovogodišnjeg Francuskog kupa aktualni trećeligaš koji se grčevito bori za ostanak u tom društvu. Trenutno ima samo bod više od 17. Beauvaisa koji drži posljednje mjesto koje vodi u niži rang natjecanja.

Recimo i da je Quevilly bio finalist kupa 1927. godine, ali i da je ovim uspjehom ponovio rezultat iz 2010. godine, kada je također igrao u polufinalu. (TS)