Lyon prošao

Šok u Francuskoj: Neočekivano ispao branitelj naslova!

Golovima Mathieua Dossevija i Vincenta Aboubakara nogometaši Valenciennesa savladali su na domaćem travnjaku Lille 2-1 u osmini finala Francuskog kupa...

Trenutno 12-plasirana momčad francuskog prvenstva izbacila je tako branitelja naslova kod kojeg je Nolan Roux u 88. minuti postigao tek utješni pogodak.

Plasman dalje izborio je i Montpellier gostujućom 2-0 pobjedom protiv drugoligaša Chatearouxa, kao i Lyon koji je još ranije na Gerlandu bez pomoći ozlijeđenog Dejana Lovrena (Ahilova tetiva) s 3-1 nakon produžetaka savladao Bordeaux. Poveo je Bordeaux golom Jussiea u 25. minuti nakon asistencije Yoana Gouffrana, a izjednačio je Lyon već 11. minuta kasnije preko Alexandrea Lacazettea.

U produžecima su "lavovi" zabili već u šestoj minuti kada je mrežu zatresao Bafetimbi Gomis, da bi u 118. minuti prolaz dalje potvrdio Jimmy Briand nakon dodavanja Lisandra Lopeza.

Inače, Lyon je i dalje u konkurenciji za osvajanje naslova u četiri različita natjecanja. Osim u Francuskom kupu "u igri" su u Liga kupu, Le Championnatu i Ligi prvaka.