Nisu mu oprostili

'Skandalozno je to što su navijači Bayerna napravili Robbenu'

Krilni napadač Bayerna i nizozemske reprezentacije Arjen Robben nije naišao na dobar prijem Bayernovih navijača tijekom prijateljske utakmice svog kluba i svoje reprezentacije u utorak na Allianz Areni...

U subotu je Robben na tom stadionu propustio u prvom produžetku finalne utakmice Lige prvaka protiv Chelseaja iskoristiti kazneni udarac kod rezultata 1-1. Chelsea je na kraju proslavio naslov prvaka Europe boljim izvođenjem penala.

Tri dana kasnije, Robben je zaigrao protiv svog kluba. Bayern je u prijateljskom dvoboju svladao Nizozemsku s 3-2. Za razliku od Ivice Olića (igrao do 72. minute i upisao asistenciju) i Danijela Pranjića (svih 90 minuta), koji su dobili ovacije navijača prilikom svog posljednjeg nastupa u dresu bavarskog giganta, Robben je, kada je ušao u igru u 76. minuti u sastavu nizozemske selekcije, zaradio gromoglasne zvižduke! Veliki dio navijača Bayerna zviždao je svaki puta kada je Robben primio loptu, iako su neki i skandirali njegovo ime.

Bivši Bayernov kapetan i nizozemski reprezentativac Mark van Bommel, koji nije zaigrao u ovoj utakmici, osudio je reakciju navijača...

''Nakon svega što je Robben napravio za Bayern, skandalozno je da mu njegovi navijači zvižde'', rekao je Van Bommel za nizozemsku TV-postaju. (TS)