Još igra

Sjećate se Alvara Recobe? Njegova ljevica i dalje je sjajna

Nekadašnji dugogodišnji član milanskog Intera, Urugvajac Alvaro Recoba (36), dokazuje da unatoč poznim igračkim godinama nije izgubio nogometnu "magiju"...

Recoba je danas igrač Nacionala, a prošle je subote zabio oba gola u 2-1 pobjedi svog Nacionala nad Fenixom u sklopu 4. kola urugvajskog nogometnog prvenstva.

Njegov prvi gol iz osme minute za vodstvo 1-0 konkurirat će zacijelo za gol godine u Urugvaju, a možda i šire. Primio je loptu iskosa s desne strane kaznenog prostora i dalekometnim odmjerenim udarcem ljevicom pronašao dalji gornji kut nemoćnog vratara Fenixa. Nakon toga je Fenix izjednačio iz jedanaesterca, a potom je u 41. minuti ponovo na scenu stupio Recoba i iz neposredne blizine pospremio ubacivanje iz kuta.

Recoba je za milanski Inter između 1997. i 2008. godine zabio 53 gola u Seriji A, a boje Nacionala brani od prošle godine. Tijekom karijere je za urugvajsku reprezentaciju odigrao 69 utakmica i zabio pritom 11 golova.(TS)