To je ta forma

Sjajni Jelavić zabio Chelseaju prvi gol u pet utakmica!

Škotski prvak Glasgow Rangers na svom je Ibroxu u prijateljskoj utakmici ugostio engleskog doprvaka Chelsea i izgubio s 3-1. Jedini je pogodak za domaćina postigao hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić...

Naš je nogometaš već u sedmoj minuti doveo Rangers u vodstvo, uspješno okončavši kontranapad koji je kroz sredinu povukao Steven Davis. Sjevernoirski veznjak je gurnuo loptu na desnu stranu prema imenjaku Naismithu, ovaj je savršeno ubacio u šesnaesterac u kojem je Jelavić glavom matirao Petra Čecha.

Bio je to prvi primljeni pogodak u pet pripremnih utakmica za momčad sa Stamford Bridgea.

Nastavak dvoboja je, međutim, prošao u dominaciji gostiju iz Londona. Daniel Sturridge je u 22. minuti izjednačio, a samo osam minuta kasnije i doveo Chelsea u vodstvo. Konačnih je 3-1 u 72. minuti postavio Florent Malouda, a tri minute kasnije je domaći vratra Neil Alexander obranio udarac s bijele točke Franku Lampardu.

Jelavić je iz igre izašao na poluvremenu, zamijenio ga je David Healy.

Podsjetimo da je Jelavić ove sezone zabio već i u prvenstvu u 2. kolu te u kvalifikacijama za Ligu prvaka u Malmou, što je bio jedini pogodak Rangersa u dvije utakmice.