Sjajni Guerrero 'hat-trickom' odveo Peru do trećeg mjesta na Copi

Reprezentacija Perua osvojila je treće mjesto na Copa Americi, južnoameričkom nogometnom prvenstvu koje se održava u Argentini.

Na krilima Paola Guerrera Peru je svladao Venezuelu s 4-1. Peruanci su u La Plati poveli u 42. minuti pogotkom Williana Chiroquea nakon duplog pasa s Guerrerom. Kola su nizbrdo za Venezuelu još više krenula kad joj je u 59. minuti isključen Tomas Rincon.

Peru je tu prednost iskoristio samo pet minuta kasnije nakon novog duplog pasa Chiroquea i Guerrera, s time da je sada strijelac bio napadač HSV-a. Venezuela je smanjila u 78. minuti preko Juana Fernanda Aranga, ali Guerrero je pogocima u 90. minuti, te u trećoj minuti sudačke nadoknade učinio pobjedu Peruanaca vrlo uvjerljivom. Suigrač Mladena Petrića ujedno je skočio na prvo mjesto ljestvice strijelaca s pet golova.

''Ovo treće mjesto je konačna nagrada za nas. Samo dvije reprezentacije pobjednički završavaju ovakva natjecanja. Jedni su ukupni pobjednici, a drugi smo mi'', rekao je Guerrero i dodao:

''Cijelu Copa Americu smo igrali fantastično u obrambenom smislu. U napadačkom smislu je Peru, na sreću, imao mene'', uz smijeh je završio suigrač Hrvata Mladena Petrića iz Hamburga.

Podsjetimo, u večerašnjem finalu u Buenos Airesu sudarit će se Urugvaj i Paragvaj.