Pogledajte golove za pobjedu

Sjajni Eduardo herojski zabio dva pogotka u derbiju protiv Dinama!

Dva je pogotka hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postigao u 3-2 kijevskoj pobjedi Šahtara nad Dinamom u derbiju igranom u osmini finala Ukrajinskoga nogometnog kupa...

Heroj pobjede aktualnih prvaka bio je hrvatski reprezentativac, koji je dva puta, u devetoj i 88. minuti utakmice, ubojito reagirao pred golom Oleksandra Šovkovskija i zabio za 1-0 odnosno 3-1 vodstvo Šahtara.

Pokazali su se ti pogoci ključni za sastav Mircee Lucescua, koji je proslavio svoju 250. pobjedu na Šahtarovoj klupi kad su službena natjecanja u pitanju.

Na 2-0 za Šahtar povisio je Teixeira u 21. minuti, dok je na 2-1 smanjio Jarmolenko pretkraj prvog poluvremena. Artem Milevskij u petoj je minuti sudačke nadoknade zabio utješan pogodak za domaćine.

''Vrlo sam sretan što sam zabio dva gola, ali najvažnije je da smo pobijedili. Pokazali smo karakter nakon dvije teške utakmice protiv Zenita i Metalista. Nastojat ćemo na krilima ove pobjede nastaviti s dobrim rezultatima. Uspjeh protiv Dinama je vrlo pozitivam jer će nam ubrizgati potrebno samopouzdanje'', rekao je Eduardo, a potom je opisao svoj prvi gol.

''Vidio sam slobodni prostor gdje bi Darijo mogao centrirati. Dobro sam se postavio, bio sam na pravom mjestu i poentirao.

Koliko je ovo važna pobjeda sa psihološkog stanovišta?

''Jako nam je trebala ta pobjeda, pogotovo u svjetlu zadnjih neuspješnih rezultata protiv Zenita i Metalista. Uvjeren sam da će sada afmosfera u cijelom klubu, kao i u našoj svlačionici, biti sasvim drukčija. Svi smo jako sretni jer smo uknjižili važnu pobjedu'', zaključio je Eduardo.

Eduardo, koji je dosad ove sezone za Šahtar zabio samo tri prvenstvena pogotka, zamijenjen je tek u petoj minuti sudačke nadoknade. Zaradio je u 48. i žuti karton. Zabio je već tri gola u ukrajinskim derbijima.

Dario Srna kapetanski je predvodio svoju momčad do pobjede odigravši cijeli dvoboj na mjstu desnog beka. Ognjen Vukojević u domaćoj je momčadi također odradio svih 90 minuta.

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Slaven Bilić seljakao je Eduarda kroz čitave kvalifikacije od napadača do desnog krila, stoviše hrvatski je napadač više igrao desno krilo, a nadamo se da će nakon ove utakmice konačno shvatiti da je Eduardu mjesto u samom špicu napada.

Uostalom, sve što je dosad napravila hrvatska reprezentacija napravila pod vodstvom Bilića, najveća je zasluga upravo Eduarda. Bez njegovih ključnih golova, Hrvatska se vjerojatno ne bi plasirala na Europsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švicarskoj niti bi odnijela posljednje dvije pobjede u kvalifikacijama za Euro u Poljskoj i Ukrajini...

Ukrajinski nogometni kup, osmina finala:

Dinamo K. - Šahtar D. 2-3 (Jarmolenko 41, Milevskij 90+5 / Eduardo 9, 88, Teixeira 21)

Karpatij L. - Metalist H. 1-0