Livaja na klupi

Sjajna utakmica Intera i Fiorentine: Nerazzurri konačno slavili na Meazzi!

Nogometaši Intera su nakon dva startna domaća poraza u Seriji A, napokon upisali pobjedu. S 2-1 je milanska momčad na San Siru svladala Fiorentinu...

Inače, prva je ovo pobjeda Intera uopće ove sezone na domaćem travnjaku. Osim dva prvenstvena poraza, u Europa ligi je Inter dvije utakmice odigrao neodlučeno, te je jednom poražen (splitski Hajduk).

Sjajno je bilo prvo poluvrijeme između Intera i Fiorentine u kojem su doslovno frcale odlične prilike, s obje strane, vrlo često. Moglo je pasti četiri, pet i više pogodaka, no na kraju je uvodnih 45 minuta završilo uz 2-1 Intera, a tako je ostalo i do kraja.

Inter je poveo u 17. minuti preko Diega Milita, koji je realizirao jedanaesterac, a samo nekoliko trenutaka kasnije je trebalo biti i 2-0, no Milito je topovski naciljao gredu. Inter je na početku bio daleko bolja momčad, a na 2-0 je povećao Antonio Cassano koji je rutinirano u 34. minuti realizirao polukontru.

Fiorentina se probudila između prvog i drugog primljenog pogotka, pa je i ona počela prijetiti, a nakon nekoliko propuštenih šansi je Romulo uspio zatresti domaću mrežu i smanjiti na 2-1.

U nastavku je također počelo žestoko, ali bez pogodaka, a utakmica je zapravo okončana u 62. minuti kada je gostujući igrač Rodriguez, pomalo strogo, dobio drugi žuti karton.

Gosti su se trudili do kraja, ali do izjednačenja nisu došli. Hrvatski nogometaš Marko Livaja je cijelu utakmicu odgledao s Interove klupe za pričuve. (TS)

Inter Milan 2-1 Fiorentina footyroom.com by Futbol2101

Serie A, 6. kolo:

Inter - Fiorentina 2-1 (Milito 17-11m, Cassano 34 / Romulo 40)

Udinese - Genoa 0-0

Sampdoria - Napoli 0-1 (Cavani 68-11m)

Cagliari - Pescara 1-2 (Pinilla 82-11m / Terlizzi 50, Weiss 76)

Atalanta - Torino 1-5 (Denis 28 / Bianchi 38-11m, 76, Gazzi 62, Stevanović 66, D'Ambrosio 73)

Palermo - Chievo 4-1 (Miccoli 13, 59, 82, Giorgi 80 / Rigoni 28)

Bologna - Catania 3-0 (Guarente 19, Gilardino 40, 61)

Lazio - Siena 2-1 (Ederson 18, Ledesma 38-11m / Paci 90+1)