Vukušić igrao

Nesvakidašnji pothvat Torina, hat-trick Miccolija nakon 'volejčine' sa 40 metara!

U talijanskoj Seriji A je nakon dvije subotnje, u nedjelju odigrana većina utakmica 6. kola. Uvjerljivi Juventusov ritam odlično i dalje prati sjajna momčad iz Napulja...

Napoli je ove nedjelje pobijedio na gostovanju Sampdoriju u derbiju kola s 1-0. Sampdoria je prije ovog kola bila treća na ljestvici, ali je i njima presudio Urugvajac Edinson Cavani. U 68. minuti je Urugvajac bio miran i precizan pri udarcu s bijele točke, a Napoli je tako ostao netaknute mreže i nakon 270 gostujućih minuta ove sezone.

Sa šest postignutih golova ove sezone Cavani je prvi strijelac Serije A.

Sampdoria 0-1 Napoli by jimbrasalonso

U dobru je formu upao novi prvoligaš Pescara. Pobijedila je ta momčad na Sardiniji Cagliari s 2-1, te došla do druge pobjede zaredom, te sedmog boda u posljednje tri utakmice. Hrvatski nogometaš Ante Vukušić je počeo utakmicu za Pescaru, te je na travnjaku boravio do 67. minute. Golove su za Pescaru zabili Terlizzi i džoker s klupe Wiess, a domaćin je tek u 82. minuti (Pinilla) došao do počasnog gola.

Palermo je s 4-1 na svom terenu svladao Chievo, a apsolutni junak utakmice je bio Fabrizio Miccoli koji je postigao hat-trick. Chievo je imao šansu jer je kod zaostatka 1-2 dobio igrača više na travnjaku. No, onda su u razmaku od samo 100 sekundi primili dva pogotka. Hrvatski nogometaš Igor Budan ostao je kroz cijelu utakmicu na klupi Palerma.

Miccoli!!!! by rrmisas

Najuvjerljiviju pobjedu kola je izborio Torino, posve iznenađujuće je u Bergamu svladao Atalantu 5-1. Domaćin je poveo, ali je od 62. do 76. minute primio čak - četiri pogotka!

Do tri boda su u nedjelju još došli nogometaši Lazija (pobjeda protiv Siene 2-1) i Bologne (3-0 protiv Catanije, uz dva gola Alberta Gilaardina). (TS)

Serie A, 6. kolo:

Udinese - Genoa 0-0

Sampdoria - Napoli 0-1 (Cavani 68-11m)

Cagliari - Pescara 1-2 (Pinilla 82-11m / Terlizzi 50, Weiss 76)

Atalanta - Torino 1-5 (Denis 28 / Bianchi 38-11m, 76, Gazzi 62, Stevanović 66, D'Ambrosio 73)

Palermo - Chievo 4-1 (Miccoli 13, 59, 82, Giorgi 80 / Rigoni 28)

Bologna - Catania 3-0 (Guarente 19, Gilardino 40, 61)

Lazio - Siena 2-1 (Ederson 18, Ledesma 38-11m / Paci 90+1)