Tevez i Llorente za Juve

Sjajna Roma slavila u rimskom derbiju i ostala prva!

Prvo ovosezonski Derby della Capitale, gradski derbi između najboljih rimskih klubova, pripao je nogometašima Rome. Oni su u statusu domaćina u 4. kolu Serije A svladali Lazio s 2-0…

Povela je Roma u 63. minuti kada se neuništivi kapetan Francesco Totti, u akciji koja je slijedila nakon kornera, ubacio s desne strane u kazneni prostor i asistirao Federicu Balzarettiju, a ovaj je ljevicom zakucao loptu u mrežu sa sedam, osam metara. Pobjedu protiv najomraženijeg suparnika ''vučica'' je potvrdila u sudačkoj nadoknadi. Cristian Ledesma je u šesnaestercu napravio prekršaj na Ademu Ljajiću, a srpski je napadač sam izveo penal i matirao Federica Marchettija.

Lazio je, inače, od 81. minute imao igrača manje na terenu jer je crveni karton zbog grubog prekršaja na Tottiju dobio Andre Dias. Iskusni Brazilac je ušao u igru samo tri minute ranije.
Dodajmo da je mladi hrvatski nogometaš Tin Jedvaj cijelu utakmicu odgledao s klupe Rome. ''Vučica'' tako i poslije četvrtog kola ima maksimalan broj pobjeda i drži vrh ljestvice, dok je Lazio ostao na šest bodova.

Do treće je pobjede došla Fiorentina koja ja kao gost svladala Atalantu s 2-0. Strijelci su bili Matias Fernandez u 41. i Giuseppe Rossi u 69. minuti. Za domaće je od 74. minute zaigrao naš Marko Livaja, dok na drugoj strani Ante Rebić nije dočekao debi za Fiorentinu.

AS Roma 2-0 Lazio (All Goals) 22.09... by ourmatch

Aktualni prvak Juventsu ima, kao i Fiorentina, deset bodova nakon četiri kola. U nedjelju je pred svojim navijačima pobijedio Veronu s 2-1. Novi je prvoligaš poveo u 36. minuti pogotkom Fabrizija Cacciatorea, ali je ''stara dama'' preokrenula već do poluvremena i taj se rezultat zadržao do kraja. Carlos Tevez je izjednačio u 40. minuti, a u sudačkoj je nadoknadi prvog dijela premijerni pogodak u bijelo-crnom dresu postigao Fernando Llorente.

Serie A, 4. kolo:

Sassuolo - Inter 0-7 (Palacio 7, Taider 23, Pucino 33-ag, Alvarez 53, Milito 64, 83, Cambiasso 75)
Atalanta - Fiorentina 0-2 (Fernandez 41, Rossi 69)
Roma - Lazio 2-0 (Balzaretti 63, Ljajić 90+4 - 11m)
Bologna - Torino 1-2 (Natali 29 / D'Ambrosio 2, Cerci 45+1 - 11m)
Catania - Parma 0-0
Juventus - Verona 2-1 (Tevez 40, Llorente 45+3 / Cacciatore 36)